Najava štrajka.

Sve vezano za sindikalne teme,rad sindikata i ostalo...

Re: Najava štrajka.

Postod Toni » 13 Dec 2010 18:51

Ista meta , drugo odstojanje. Pričaš istu priču kao i pojedinci , ali, rekao sam da neću po ovom pitanju da više komentarišem jer bi ,što kaže jedan Međa, mogao o ovoj temi da razglabam dva-tri dana bez prestanka i da mi ne dosadi.
A što se štrajka tiče...slažem se Storm sa tobom. Biće štrajkbrejhera koliko hoćeš i to ne samo iz sindikata koji nisu sa vama već i iz sindikata koji su štrajk i najavili. mogu sad da ti nabrojim iz mesta 20 ljudi koje ja poznajem a koji su rekli da neće štrajkovati. 95% od njih je iz "žutog" sindikata. A tek što su kao funkcionere postavili ljude iz rukovodećih kadrova i ti isti funkcioneri žutog sindikata su već počeli da se ograđuju. Oslušnite malo okolo i videćete da će da vas izdaju kod realizacije štrajka .
Ako neko misli da pričam svašta neka sačeka i taj 27-mi. Blizu je, pa ćemo videti. Jedino ako ne počnu da insistiraju da do štrajka uopšte ne dođe kako bi pokrili sebe i svoj neuspeh oko štrajka. Oni nikad nisu štrajkovali i neće ni sad . Živi bili pa videli.
P.S. Najbolje bi bilo da ste sami ušli u štrajk.
Alkohol je nas najveci neprijatelj. A samo kukavice beze od neprijatelja.
Srusi se avion na sred groblja.. . Policija pronasla 3500 mrtvih.
Korisnikov avatar
Toni

Pridružio se: 04 Feb 2009 12:15

Postod Mali Panta » 13 Dec 2010 19:01

Ja se iskreno nadam da će ovaj štrajk uspeti i da će se ovog puta ići do kraja!
Ali, činjenica je da vlada velika nesloga a lepo se kaže "Samo sloga Srbina spašava!" Da je sloge, nama bi davno bilo bolje, ne samo na železnici nego uopšte. Dozvolili smo da nas zavade i podele i zato nam je tako. Pa samo na železnici ima preko 20 sindikata a još i podele na relaciji OV-MV i gde ćete gore.
Mali Panta

Pridružio se: 11 Jan 2010 21:50

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 21:09

Toni je napisao:
441-704 je napisao:Po uvedenim bavljenjima po telegramima,depešama i sl.lokomotivsko osoblje se obaveštava OPŠTIM NALOGOM u periodu od 7 do 10 dana.

Slažem se u potpunosti sa tobom da treba da se obavestava lokomotivsko osoblje 7-10 dana, a jel to precizirano negde ili....???
P.S. Joso ostarelo se i nikako nemogu da nadjem nešto preciznije u vezi ovoga a kući imam samo par pravilnika pa mi napisite Ti ili Stajs ili ko od ostalih gde ga ima i da konačno rešimo ovu dilemu i ne skrećemo više temu u pogrešnom pravcu. Ko ima nešto opipljivo neka izbaci ovde i to je to.
Šta misliš procentualno, ukoliko dođe do štrajka , koliko precentualno će štrajk uspeti ??

Ne znam kakva kod vas praksa,no kod nas ako se bavljenje telegramski uvodi onda u telegramu stoji da se vozno osoblje obaveštava opštim nalogom o predviđenom zaustavljanju u nekom službenom mestu.Unazad par meseci smo imali kod voza 343 stajanje po telegramu u Pvaradinu,Čortanovcima i Beški,i stanica Novi Sad je svakodnevno obaveštavao osoblje voza 343 o propisanim bavljenjima.Tako bi to trebalo da funkcioniše.
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod Toni » 13 Dec 2010 21:16

Da ne ulazim više u OFF pišemo se dalje na PP.
Alkohol je nas najveci neprijatelj. A samo kukavice beze od neprijatelja.
Srusi se avion na sred groblja.. . Policija pronasla 3500 mrtvih.
Korisnikov avatar
Toni

Pridružio se: 04 Feb 2009 12:15

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 21:19

STORM je napisao:S obzirom na predhodne štrajkove,uvek,ali uvek smo ispali grbavi,jer:
ako štrajkbreher potera mašinu na graničnik-skretničar 'vata teg i pusti ga napolje
o.v.uredno ispiše papire i da polazak,itd,itd.

Nama nema spasa,ljudi su sluđeni kojekavim pričama i pripovetkama,na kolenima smo a evo razlog zašto sumnjam u uspeh najavljenog štrajka :
što se i ovde moglo čuti ono "ov-vs-mv"...Uvek preko nišana,uvek bode taj bedni kilometar oči,uvek "krvavi radnici",a mi smo kočijaši.Ako smo išli u istu šklou,pa nikome nije bilo zabranjeno da završi za m.vođu pa da vidi kako je to lepo,raditi sa krševima,po razvaljenim prugama,neispravnim signalima,kad ti j-ebu i mamu i tatu ako ostaneš negde u kvaru,nedaj Bože neke ikebane-beri kožu na šiljak,štetu može da vrati samo "ako ti robija cijela vamilija"
Bez obzira u kojoj "udžerici"sedi ov,može da zažmuri bar na 5 minuta kad mu se spava,može otići da piša kad 'oće,može da jede kad oće,može da....Nemoj da ste tako zlobni,svakom je svoj krst najteži,ali budite bar malo realni.

Spominjana je ovde i visina plate m.vođe.
Gospodo,više učiš-manje se mučiš,a ajde sad ,razapnite nas na krst i bičujte,spominjo sam ovde spremačicu u DDOR-Novi Sad koja ima istu platu kao m.vođa u jednoposedu.Aman-zaman,u državi Srbiji vatati paralelu između plate i odgovornosti.

Izvinjavam se na OT.

Nažalost u pravu si Storm...pre par godina smo isto svi štrajkovali i desi mi se slučaj u B.Topoli da stanem sa vozom i očekujem da će i saobraćaj mojim stopama.kad odjednom upaljen izlaz i činovnik onako diskretno me pita hoću li dalje,jer bi on da mi da polazak...a i on je u bio u štrajku.
Podele između otpravnika i mašinovođa uvek je bilo i bojim se da će i biti još dosta dugo...a za to su krivi nosioci rukovodećih funkcija koji su u velikoj većini bivši otpravnici koji su dospeli na čelne pozicije firme,oni kvare te odnose favorizujući svoju struku na uštrb svih ostalih zanimanja na železnici.Veruj mi da je to samo kod nas,u okruženju se zna ko kosi a ko vodu nosi...na zapadu su oni državni službenici a mašinovođa je MAŠINOVOĐA,a to se prvenstveno odražava i na razliku zarade od cca 30% u korist mašinovođe.No doći će to vreme pre ili kasnije i kod nas.O prednostima i manama ovih zanimanja ne bih,svako zna svoje,no mogu reći ono što pouzdano znam da je na MAV grupa mašinovođa osposobljena i za zanimanje otpravnika vozova,a u obrnutom smeru se nije išlo jer nije bilo zainteresovanih otpravnika.
Korisnikov avatar
441-704

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 21:29

Toni je napisao:Ista meta , drugo odstojanje. Pričaš istu priču kao i pojedinci , ali, rekao sam da neću po ovom pitanju da više komentarišem jer bi ,što kaže jedan Međa, mogao o ovoj temi da razglabam dva-tri dana bez prestanka i da mi ne dosadi.
A što se štrajka tiče...slažem se Storm sa tobom. Biće štrajkbrejhera koliko hoćeš i to ne samo iz sindikata koji nisu sa vama već i iz sindikata koji su štrajk i najavili. mogu sad da ti nabrojim iz mesta 20 ljudi koje ja poznajem a koji su rekli da neće štrajkovati. 95% od njih je iz "žutog" sindikata. A tek što su kao funkcionere postavili ljude iz rukovodećih kadrova i ti isti funkcioneri žutog sindikata su već počeli da se ograđuju. Oslušnite malo okolo i videćete da će da vas izdaju kod realizacije štrajka .
Ako neko misli da pričam svašta neka sačeka i taj 27-mi. Blizu je, pa ćemo videti. Jedino ako ne počnu da insistiraju da do štrajka uopšte ne dođe kako bi pokrili sebe i svoj neuspeh oko štrajka. Oni nikad nisu štrajkovali i neće ni sad . Živi bili pa videli.
P.S. Najbolje bi bilo da ste sami ušli u štrajk.

Toni...potpuno sam saglasan sa tobom...perjanice štrajka će da zabiju nož u leđa radnicima,neki imaju ogromnu količinu putera na glavi a nemaju muda za nešto ozbiljnije od demagogije i mlaćenja prazne slame.
Postoji dva scenarija
-ako štrajk podržava u potaji i poslovođstvo onda će štrajk možda i da uspe,no u drugom slučaju bojim se da će se mornari razbežati daleko pre potonuća broda,bojim se da će opet sve oči biti uprte u nas i vas,a nemi posmatrači će da poberu lovorike i pokupe aplauz.
Korisnikov avatar
441-704

Postod Mali Panta » 13 Dec 2010 22:16

441-704 je napisao:
STORM je napisao:S obzirom na predhodne štrajkove,uvek,ali uvek smo ispali grbavi,jer:
ako štrajkbreher potera mašinu na graničnik-skretničar 'vata teg i pusti ga napolje
o.v.uredno ispiše papire i da polazak,itd,itd.

Nama nema spasa,ljudi su sluđeni kojekavim pričama i pripovetkama,na kolenima smo a evo razlog zašto sumnjam u uspeh najavljenog štrajka :
što se i ovde moglo čuti ono "ov-vs-mv"...Uvek preko nišana,uvek bode taj bedni kilometar oči,uvek "krvavi radnici",a mi smo kočijaši.Ako smo išli u istu šklou,pa nikome nije bilo zabranjeno da završi za m.vođu pa da vidi kako je to lepo,raditi sa krševima,po razvaljenim prugama,neispravnim signalima,kad ti j-ebu i mamu i tatu ako ostaneš negde u kvaru,nedaj Bože neke ikebane-beri kožu na šiljak,štetu može da vrati samo "ako ti robija cijela vamilija"
Bez obzira u kojoj "udžerici"sedi ov,može da zažmuri bar na 5 minuta kad mu se spava,može otići da piša kad 'oće,može da jede kad oće,može da....Nemoj da ste tako zlobni,svakom je svoj krst najteži,ali budite bar malo realni.

Spominjana je ovde i visina plate m.vođe.
Gospodo,više učiš-manje se mučiš,a ajde sad ,razapnite nas na krst i bičujte,spominjo sam ovde spremačicu u DDOR-Novi Sad koja ima istu platu kao m.vođa u jednoposedu.Aman-zaman,u državi Srbiji vatati paralelu između plate i odgovornosti.

Izvinjavam se na OT.

Nažalost u pravu si Storm...pre par godina smo isto svi štrajkovali i desi mi se slučaj u B.Topoli da stanem sa vozom i očekujem da će i saobraćaj mojim stopama.kad odjednom upaljen izlaz i činovnik onako diskretno me pita hoću li dalje,jer bi on da mi da polazak...a i on je u bio u štrajku.
Podele između otpravnika i mašinovođa uvek je bilo i bojim se da će i biti još dosta dugo...a za to su krivi nosioci rukovodećih funkcija koji su u velikoj većini bivši otpravnici koji su dospeli na čelne pozicije firme,oni kvare te odnose favorizujući svoju struku na uštrb svih ostalih zanimanja na železnici.Veruj mi da je to samo kod nas,u okruženju se zna ko kosi a ko vodu nosi...na zapadu su oni državni službenici a mašinovođa je MAŠINOVOĐA,a to se prvenstveno odražava i na razliku zarade od cca 30% u korist mašinovođe.No doći će to vreme pre ili kasnije i kod nas.O prednostima i manama ovih zanimanja ne bih,svako zna svoje,no mogu reći ono što pouzdano znam da je na MAV grupa mašinovođa osposobljena i za zanimanje otpravnika vozova,a u obrnutom smeru se nije išlo jer nije bilo zainteresovanih otpravnika.

Povodom ovoga što kažeš za mašinovođe i otpravnike na MAV, ja to podržavam. Imam završenu školu za otpravnika vozova ali bih završio i za mašinovođu. Nikada se ne zna, sigurno je sigurno.
Mali Panta

Pridružio se: 11 Jan 2010 21:50

Postod dzandza » 14 Dec 2010 13:11

I ja mislim da ni jedan sindikat danas nije u stanju da iznese strajk do kraja a samim tim se i izbori za svoje zahteve. U pravu je toni kad kaze da mnogi nece strajkovati jar posle vecine strajkova u kojima su ucestvovali nisu nista dobili.Ipak bolje je pokusati i nesto raditi nego sedeti skrsteni ruku.Mislim da bi trebalo baciti veliki akcenat na donosenje novog K.U. gde bi trebalo da svi sindikati iznadju zajednicki stav kako bi se izradio valjan dokument za prosperitet i poboljsanje statusa svih radnih struktura na Z.S., a ne kao predlog K.U. iz 2008.god koji je vise isao na ruku sindikalnim funkcionerima i dobijanju vecih privilegija nego samih radnika (primere sam bio okacio ovde na forum pa su obrisani). Sto se tice nasih zahteva uopste nisu bili ne realni i nije bilo reci od 100.000 din zarade vec neko povecanje od 15% na zaradu i nije uopste trazeno da se m-vodjama na manevri ukine stimulacija.
A zasto poslovodstvo nije ispunilo zahteve i ako su potpisali sporazum mozda odgovor lezi ovde:

Slika

Slika

E sad ja ne bih to nazvao favorizovanjem m-vodja vec samo izjednacavanjem sa pojedinim radnim strukturama koje imaju 15% za svo vreme prisustva na poslu.Sa potpisanim sporazumom ne verujem da bi imali ni !5% posto uvecanja na zaradu.
O dnevnicama,deviznim dnevnicama,Hotelu Beograd,placenim skolarinama i ostalim privilegijama ne bih vise da diskutujem jer ti to verovatno Josipe bolje znas od mene samo neces da priznas. Samo bih da te priupitam kad se neko od vasih placenih sindikalnih funkcionera popeo na lok i povezao voz i koliko pojedinci imaju radnog staza na tocku a koliko na placenim funkcijama i onda ce biti veoma jasno zasto smo dogurali do ovde gde se sad nalazimo.Slicna situacija je i u ostalim sindikatima da ne ispadne da napadam samo N.S.M..
dzandza

Pridružio se: 22 Feb 2009 16:13

Postod 441-704 » 14 Dec 2010 17:32

dzandza je napisao:I ja mislim da ni jedan sindikat danas nije u stanju da iznese strajk do kraja a samim tim se i izbori za svoje zahteve. U pravu je toni kad kaze da mnogi nece strajkovati jar posle vecine strajkova u kojima su ucestvovali nisu nista dobili.Ipak bolje je pokusati i nesto raditi nego sedeti skrsteni ruku.Mislim da bi trebalo baciti veliki akcenat na donosenje novog K.U. gde bi trebalo da svi sindikati iznadju zajednicki stav kako bi se izradio valjan dokument za prosperitet i poboljsanje statusa svih radnih struktura na Z.S., a ne kao predlog K.U. iz 2008.god koji je vise isao na ruku sindikalnim funkcionerima i dobijanju vecih privilegija nego samih radnika (primere sam bio okacio ovde na forum pa su obrisani). Sto se tice nasih zahteva uopste nisu bili ne realni i nije bilo reci od 100.000 din zarade vec neko povecanje od 15% na zaradu i nije uopste trazeno da se m-vodjama na manevri ukine stimulacija.
A zasto poslovodstvo nije ispunilo zahteve i ako su potpisali sporazum mozda odgovor lezi ovde:

Slika

Slika

E sad ja ne bih to nazvao favorizovanjem m-vodja vec samo izjednacavanjem sa pojedinim radnim strukturama koje imaju 15% za svo vreme prisustva na poslu.Sa potpisanim sporazumom ne verujem da bi imali ni !5% posto uvecanja na zaradu.
O dnevnicama,deviznim dnevnicama,Hotelu Beograd,placenim skolarinama i ostalim privilegijama ne bih vise da diskutujem jer ti to verovatno Josipe bolje znas od mene samo neces da priznas. Samo bih da te priupitam kad se neko od vasih placenih sindikalnih funkcionera popeo na lok i povezao voz i koliko pojedinci imaju radnog staza na tocku a koliko na placenim funkcijama i onda ce biti veoma jasno zasto smo dogurali do ovde gde se sad nalazimo.Slicna situacija je i u ostalim sindikatima da ne ispadne da napadam samo N.S.M..

Pozzz Đani!
Zna se javno ko je autor tih članaka iz Pruge...taj pamflet je pisao čovek iz poslovođstva,a on je bio i jedan od pregovarača sa vašom ekipom (Imena ne bi da pišem,mogu na PP).
NSMS je samo napisao u svom saopštenju da stvari treba rešavati shodno važečim zakonima,dakle pregovorima i izmenom kolektivnog ugovora...a i vi ste videli da je to jedini ispravan put,jer bez obzira na sporazum sve se svodi na pregovore.Jedino mi je krivo da NIKAKVIM SREDSTVIMA niste pokušali da odbranite sporazum...tri puta ste najavili štrajk,pa štrajk glađu pa sl...a ništa od toga...veruj mi da bi vam se rejting podigao da ste nešto uradili...ovako ste prokockali adute kod kolebljivih ljudi koji su razmišljali kojoj struji da se priklone.
Dnevnice i devizne dnevnice omogućuju trenutno važeći sistem,zakoni i kolektivni ugovor,nije NSMS prva lasta u preduzeću,SŽS i Žuti mnogo više dnevnica i ino dnevnica trebuju od nas.
Vaši pregovarači su isto obilato iskoristili mogućnosti dnevnica i hotela Beograd za vreme pregovora sa poslovođstvom,a i za slavu su trebovali lepu količinu dnevnica,dakle ima šta da se mete i u vašem dvorištu.Vaši emisari nude 5 dnevnica mesečno mojim članovima iz Subotice da razbiju NSMS u Subotici,no emisar je iz Novog Sada i moralno je dosta problematičan i moji ne nasedaju na mlaćenje prazne slame.
Plaćene funkcije su isto regulisane zakonima,kolektivnim ugovorom i sl,ako članstvu odgovara da im lider ima plaćenu funkciju onda nema šta da se kaže.Veruj mi da u svim JP u republici sindikati primenjuju i obilato koriste ovu mogućnost.
Za predstojeći štrajk sam jako skeptičan,bojim se da će se glasno prdnuti i da će se daleko čuti,no efekat će biti skroman.Bojište će najpre napustiti najglasniji,opet će sve oči biti uprte u nas mašinovođe...e sad kako će to funkcionisati kod nas videćemo...vi razmišljajte do tada o tome da nađete sebe u toj priči,bilo miniranjem bilo podrškom štrajka.
Korisnikov avatar
441-704

Postod IIIALEKSANDARIII » 19 Dec 2010 03:58

hadzibane je napisao:Ja ću da budem,kao i uvek,realan-možda i bezobrazan;ALi ZA KOJI MOJ SE PLANIRA ŠTRAJK???!!!!!!

Mala li su vam primanja???Pod "primanja" ne mislim PLATU,VEĆ KOMPLET(Kilometar,minuli rad itditditd) I OPET imate veće plate nego školovaniji od vas koji TAKOĐE rade pošteno u državnoj službi!!! Moj otac kao Magistar pravnih nauka i koji radi ISTO TAKO ODGOVORAN POSAO U Centru za socijalni rad sa SVIM dežurstvima,permanencijama itditditd prima 65.000 neto. Treba bre da vas je sramota što se kurčite kako je vaš posao neznam kakav! Ne zovu vas džabe vaše kolege Kočijašima i Tramvajdžijama. Strašno...

Da si masinovodja i da si doziveo sve sto dozivi masinovodja pitao bi te da li bi ti 65 000 bilo malo za posao MV. Ocas posla se moze desiti da odgovaras i za ono za sta nisi kriv,budala ima oko pruge koliko hoces a da nespominjem gazenja pa sve sto ide posle toga...
A sto se tice skolske spreme nemas fakultet za masinovodju a samo da znas da je u dosta zemalja cak jednostavnije postati masinovodja. U Americi se ne polaze po serijama vec imas dva pulta i ako imas polozeno mozes sve da vozis kao kad bi kod nas polagao sa 441,461,0/1 i za 444,461/2 znaci umesto za 5 lok ti polazes za 2. A druga stvar ako si mislio da MV ne treba da ima dobru platu zbog strucne spreme imas dosta masinovodja koje imaju fakultete
Korisnikov avatar
IIIALEKSANDARIII
Moderatori

Pridružio se: 09 Avg 2010 14:19

PrethodniSledeća

Povratak na Sindikati