Sindikalne teme

Re: Sindikalne teme

Postod Dash9 » 16 Dec 2010 15:49

Sramotno je jedino što nemaju podršku ostalih željezničara.Gledajući što sve o njima na vozovima.com pišu kolege koje nisu strojovođe,želudac ti se okrene.Doduše sve te reakcije sam doživio i to u prvom licu kad smo mi štrajkali,ali uvijek iznova me iskreno zasmeta podcjenjivački odnos prema mom poslu,odakle god došao.Zato.....ne dajte se i izgurajte stvari na pravi kolosijek.
Dash9

Pridružio se: 01 Apr 2010 16:30

Postod 441-704 » 17 Dec 2010 14:12

Puna podrška i od mene...u svoje lično ime i u ime Subotičkog odbora NSMS čiji sam predsednik želim vam pobedu u borbi za ugled i dostojanstvo struke mašinovođe-strojovođe ma gde oni vozili vozove-vlakove.Pravda je na vašoj strani,kurtone koji vas podcenjivaju nemojte uzeti za ozbiljno,isto tako nemojte da vas savlada strah od represije poslovođstva...ne mogu vas oni zameniti na čelu vozova,mogu samo da šire demagogiju i mlate praznu slamu.
Momci...nemojte nikad zaboraviti...vi ste uvek na čelu i tako se i ponašajte...

Ps
-I nas možda čeka ovakav scenario...zakazali smo za 27.12 štrajk pa ćemo videti gde smo i kuda idemo...
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod ELA » 19 Dec 2010 00:35

Kolege hvala na podršci,izvojevali smo veliku pobjedu,možda i najveću do sada....Prijetili su nam otkazima,vodili psihološki rat protiv nas,ucjenjivali,plasirali su bezbroj dezinformacija samo da bi neko od nas pao pod pritisak i da bi oni uspijeli pokrenuti voz, da medijima kažu kako se radi o grupi mašinovođa okupljenih oko sindikalnog lidera Vernesa Buljugije...
Znači ne radi se o grupi,radi se o svim mašinovođama na ŽFBiH,a Vernes Buljugija je samo naš predstavnik....Borba je trajala skoro 6 dana.Šesti dan došlo je do eskalacije,jer je uprava dovela pred depo Rajlovac 13 autobusa i okupila je masu od nekih par stotina ljudi da napadnu mašinovođe i natjeraju ih da voze,možete zamisliti.....Policija i specijalne snage su došle da zaštite naše kolege....
Za tih 6 dana,nijedan voz nismo pokrenuli,apsolutno ni jedan,a držalo nas je samo naše jedinstvo i zbog toga nam nisu mogli ništa,pa su na kraju kao što sam naveo došli da se fizički obračunavaju sa nama.....

Stajs....Moram da ti kažem,kad je došlo tvoje pismo podrške i kad se čitalo u depou u Rajlovcu,bilo je kolega što su im suze tekle niz obraz....

Stoga,još jedno veliko Hvala.....
ELA

Pridružio se: 04 Feb 2009 22:06

Postod IIIALEKSANDARIII » 19 Dec 2010 03:23

Cestitke na pobedi,u normalnim uslovima takve stvari se uopste ne treze vec svako ih ima, ali ipak zivimo na Balkanu.
Onaj ko je vidio rat sa masinovodjama bi sad trebao da odgovara,niko ne moze da ti preti otkazom, natera da radis ukoliko smatras da su ti prava radnika uskracena.
Korisnikov avatar
IIIALEKSANDARIII
Moderatori

Pridružio se: 09 Avg 2010 14:19

Postod Stajs » 30 Dec 2010 16:55

Za moje drugare u Sarajevu,Mostaru,Tuzli...ide pesma - olimpijska !!!!!!!!!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tHiVz1tOVZA[/youtube]
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod Stajs » 10 Avg 2011 17:50

Povampirena avet u liku Nedzada Osmanagica je opet krenula o okrsaj sa masinoovodjama ...

Protest mašinovođa paralisao železnički saobraćaj
Stali vozovi u FBiH

Slika

Radnici Željeznica FBiH u sredu su započeli potpunu obustavu rada, a njihovi zahtevi nisu ni plate niti doprinosi, već traže smenu generalnog direktora preduzeća Nedžada Osmanagića i kompletne Uprave

Kako piše Sarajevo-x, Osmanagić je u utorak uveče doneo rešenje o suspenziji uposlenika Željeznica Vernesa Buljugije sa njegovog radnog mesta, odnosno sa poslova mašinovođe, što je ponukalo njegove kolege da stupe u potpunu obustavu rada. U Sindikatu mašinovođa kažu da će u sredu samo dva ili tri voza saobraćati do Zenice, a nakon toga će uslediti potpuna blokada.

Inače, suspendovani Buljugija je predsednik Samostalnog sindikata strojovođa-mašinovođa FBiH. Osmanagić zahteva i pokretanje disciplinskog postupka protiv Buljugije zbog, kako navodi, teže povrede radnih obaveza.

U obrazloženju ovog zahteva kao razlog se navodi da je Buljugija "grubo i naročito drsko vređao ugled Društva i Uprave društva neovlašćenim saopštavanjem podataka i omogućavanjem dostupnim isprava iz domena poslovne tajne društva, kršeći odredbe Etičkog kodeksa, Pravilnika o poslovnoj tajni, Pravilnika o radu i zakona, stvarajući negativan imidž u tržišnom smislu u odnosu na komitente Željeznica, dajući sliku o Društvu na neprimeran i neistinit način".

Prema rečima Mirsada Huskovića, predsednik Sindikata strojovođa-mašinoviđa za sarajevsku regiju, povod za ovakvu odluku generalnog direktora je bio to što je Sindikat u poslednjih nekoliko meseci u više navrata obaveštavao medije o "nepravilnostima u radu kompanije".

"Konkretno, jedna televizijska ekipa je otišla s nama u selo Brđani nedaleko od Sarajeva, gdje su snimili kadrove pruge koja je još prije dvije godine odronula, a nikada nije sanirana, iako smo više puta upozoravali na to. Problem je u tome što je ugrožena sigurnost ljudi u vozovima od 1.500 tona koji na tom dijelu prelaze preko improvizovane skele. Upravi kompanije to je zasmetalo. Buljugija nije napravio nikakav prekršaj niti povredu radne dužnosti na svom radnom mjestu", rekao je Husković za Sarajevo-x.com.

Husković napominje da su plate zaposlenih u Željeznicama FBiH redovne, premda su smanjene za preko 30 odsto otkako je Osmanagić došao na mesto generalnog direktora, "a mi smo u zadnjih godinu dostigli onaj prijeratni program rada".

"Osmanagić već ima četiri krivične prijave zbog svog nekorektnog rada u 16 mjeseci, koliko je na funkciji generalnog direktora ŽFBiH, a krenuo je sa suspenzijama ljudi koji ukazuju na probleme u firmi. Da nismo ništa slagali dokaz je i revizorski izvještaj poslovanja firme, koji se može naći na stranici Ureda za reviziju institucija u Federaciji BiH. Prema tome, sve je javno, ništa mi nismo izmislili", kaže Husković.
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Prethodni

Povratak na Sindikalne teme