Najava štrajka.

Sve vezano za sindikalne teme,rad sindikata i ostalo...

Re: Najava štrajka.

Postod Stajs » 13 Dec 2010 00:55

Toni je napisao:
441-704 je napisao:
Stajs je napisao:Covek nije imao ispravku u redu voznje i zato je i prosao stanicu Cicevac !!! U odstampanim knjizicama reda voznje voz 490 nije imao stajanje u doticnoj stanici,ali je pre par dana stigla ispravka koju po meni masinovodja nije imao i desilo se to sto se desilo.

Odlično...ako je ispravka u pitanju onda su tek trebali da voz prime na ulaz pod žutim a izlaz pod crvenim,kod nas nema šanse da uđeš u stanice pod slobodnim ako voz ima ispravku da staje,a u Vrbasu i u Topoli na izlazu vidiš zeleno tek po zaustavljanju voza..

Joso, stanica Ćićevac je neposednuta, a i tk dispačer ne vodi evidenciju kom mašinovođi je urađena ispravka K.R.V a kome nije. Ima ko je plaćen da to razmišlja.

E u tome je razlika izmedju masinovodja i otpravnika prijatelju moj,sto se svaka nasa greska vidi i biva sankcionisana .Bez obzira na ispravku koju mv voza 490 nije uradio ,polazna stanica ( Nis putnicka ) je trebala doticnog masinovodju obavestiti opstim nalogom da voz staje u stanici Cicevac
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod Toni » 13 Dec 2010 01:06

damir661 je napisao:
Mašinovođe , otpravnici i ostali su svi išli zajedno u srednju školu i svako je posle išao na svoje radno mesto za šta je učio školu tako da tu nema izdvajanja , e sad to što su ove dve struke i još koja nosioci posla na ŽS ne znači da se treba omalovažavati sve struke a "pilote" (kako neko reče) vinuti u nebo.

Ovde nisam razumeo sta si hteo da kazes, cinjenica da smo svi zavrsili odgovarajuce smerove za poslove koje radimo, neko je cak zavsio mozda i vise od toga. Niko ne omalovazava druge poslove na zeleznici i niko pilote ne uzduze u nebo, to je bila reakcija, na to da ispada da se kurcimo za nesto za sto toboz nemamo pravo, sada sto se to odnosilo samo na masinovodje, a neko se nasao uvredjenim je druga stvar

Neznam šta Damire ne razumeš. Svi smo završavali školu tj. smer koji smo želeli i na tim mestima i radimo. I sad mi objasni zašto on da ima 100000 a ja 50000 (npr). Koje je merilo težine mog i njegovog rada. Gde ja to mogu da pročitam ili da vidim pošto potenciraš teške uslove za m.vođu a mene svrstavaš u kancelarijskog pacova.
Što se škole tiče, taj koji je završio nešto više , neka traži radno mesto sa odgovarajućom stručnom spremom. Ja imam završenu višu školu ali radim i dalje kao o.vozova zato što eto nisam bio sindikalno podoban, a obzirom sa kakvom rukovodećom strukturom radimo, ne pada mi napamet da tražim neko drugo radno mesto ( bar ne sa ovom "Žutom" rukovodećom garniturom).
Alkohol je nas najveci neprijatelj. A samo kukavice beze od neprijatelja.
Srusi se avion na sred groblja.. . Policija pronasla 3500 mrtvih.
Korisnikov avatar
Toni

Pridružio se: 04 Feb 2009 12:15

Postod Toni » 13 Dec 2010 01:20

Pa prijatelju Stajs nisam baš siguran da se svaka vaša greška sankcioniše a naša ne. Po ovome tvome opet svoje nije uradila saobraćajna služba, a uopšte nije strašno što je eto g-din m.v. pošao neispravan na put. Za tvoju informaciju telegram o stajanju voza 490 u stanicu Ćićevac je još juče ujutro bio podeljen svima. Zašto m.v nije to dobio na vreme i zašto to nije pisalo u knjizi naredbe ili kako je već vi zovete, je greška vaše službe a ne naše tj saobraćajne. I nemoj da mi prodaješ M... za bubrege jer ne radim od juče i ne možeš me ubediti u suprotno. Bar se ti i ja znamo i u starom odelu.
Korisnikov avatar
Toni

Postod Stajs » 13 Dec 2010 01:59

Toni je napisao:Pa prijatelju Stajs nisam baš siguran da se svaka vaša greška sankcioniše a naša ne. Po ovome tvome opet svoje nije uradila saobraćajna služba, a uopšte nije strašno što je eto g-din m.v. pošao neispravan na put. Za tvoju informaciju telegram o stajanju voza 490 u stanicu Ćićevac je još juče ujutro bio podeljen svima. Zašto m.v nije to dobio na vreme i zašto to nije pisalo u knjizi naredbe ili kako je već vi zovete, je greška vaše službe a ne naše tj saobraćajne. I nemoj da mi prodaješ M... za bubrege jer ne radim od juče i ne možeš me ubediti u suprotno. Bar se ti i ja znamo i u starom odelu.

Toni,sta se toliko zestis,jbt...Ne opravdavam ja masinovodju jer je telegrama bilo,ja sam ga licno video svojim ocima,samo sam pitao zar nije saobracajna sluzba u polaznoj stanici Nis u opstem nalogu trebala da napise da voz 490 staje u Cicevcu ??? Zar nije praksa da se otprilke mesec dana vozno osoblje obavestava voznim nalogom o nekim bitnim promenama na pruzi ?
Znamo se i u starom a i u novom odelu i bez krupnih reci,ko kome sta prodaje i tome slicno !!!!! Ocigledno je da si moje reci izvukao iz konteksta ali nemojmo kriviti samo masinovodju za taj slucaj ,mada po meni i on snosi dobar deo odgovornosti zbog prelaza sluzbenog mesta bez zaustavljanja !!!!!!!
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Toni » 13 Dec 2010 02:06

Ne žestim se ali mi je krivo što pokušavate da me ubedite u nešto drugo. Po ovom što ti sada pišeš , ispada da sam ja dužan da pratim ispravke a vi niste i da sam ja dužen da vas obaveštavam čitavih mesec dana o stajanju u Ćićevac a vi samo da očekujete sve sažvakano.
Logično je da koliko sam ja dužan da pratim ispravke , isto ste dužni i vi mašinovođe. Jesam li u pravu ili nisam??
Korisnikov avatar
Toni

Postod Stajs » 13 Dec 2010 02:15

Toni je napisao:Ne žestim se ali mi je krivo što pokušavate da me ubedite u nešto drugo. Po ovom što ti sada pišeš , ispada da sam ja dužan da pratim ispravke a vi niste i da sam ja dužen da vas obaveštavam čitavih mesec dana o stajanju u Ćićevac a vi samo da očekujete sve sažvakano.
Logično je da koliko sam ja dužan da pratim ispravke , isto ste dužni i vi mašinovođe. Jesam li u pravu ili nisam??

U knjizici reda voznje nema stajanja vozaa 490 !! Stigao je telegram juce sa ispravkama ,ale ne uporedjuj stanicu Paracin za 10 ov i VV Nis sa 300 masinovodja i zar ti mislis da ce za jedan dan sv oni stici da izvrse ispravke a ima ih podosta .Ne znam zasto m-vodja nije imao ispravke u RV ali ipak godinama je praksa da se obavestava vozno osoblje opstim nalogom o vaznim promenama na pruzi kao sto je slucaj stajanja u Cicevcu , bas iz tih preventivnih razloga !!!!
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Postod Toni » 13 Dec 2010 02:31

Stajs, nisu krivi 300 mašinovođa već neko ko je morao da obrati pažnju baš na tih 10,20 ili eventualno 30 mašinovođa koji idu te "prve vozove " po novom redu vožnje, a to je opet zadužen čovek iz vaše službe. Bez obzira što je nedelja i oni treba da su angažovani kod ovakvih noviteta, a čisto sumnjam da ni kod nadzornika nije bilo baš nikakvo obaveštenje. Nego, lakše konju bez samara. a taj m.v, nadimak mu baš stoji. Bap na voz kao padobranac. Ko zna dal je uopšte i išao kod nadzornika ili mu je neko samo doneo lista na peron itd..itd...
Neću više sa tobom da polemišem ovde na ovu temu jer smo otišli malo više u off topic i ja se izvinjavam ostalim forumašima koji su morali da čitaju sve ovo.
Čitamo se na nekim vedrijim temama. pozz
Korisnikov avatar
Toni

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 08:46

Po uvedenim bavljenjima po telegramima,depešama i sl.lokomotivsko osoblje se obaveštava OPŠTIM NALOGOM u periodu od 7 do 10 dana.
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod Toni » 13 Dec 2010 14:07

441-704 je napisao:Po uvedenim bavljenjima po telegramima,depešama i sl.lokomotivsko osoblje se obaveštava OPŠTIM NALOGOM u periodu od 7 do 10 dana.

Slažem se u potpunosti sa tobom da treba da se obavestava lokomotivsko osoblje 7-10 dana, a jel to precizirano negde ili....???
P.S. Joso ostarelo se i nikako nemogu da nadjem nešto preciznije u vezi ovoga a kući imam samo par pravilnika pa mi napisite Ti ili Stajs ili ko od ostalih gde ga ima i da konačno rešimo ovu dilemu i ne skrećemo više temu u pogrešnom pravcu. Ko ima nešto opipljivo neka izbaci ovde i to je to.
Šta misliš procentualno, ukoliko dođe do štrajka , koliko precentualno će štrajk uspeti ??
Korisnikov avatar
Toni

Postod STORM » 13 Dec 2010 18:31

S obzirom na predhodne štrajkove,uvek,ali uvek smo ispali grbavi,jer:
ako štrajkbreher potera mašinu na graničnik-skretničar 'vata teg i pusti ga napolje
o.v.uredno ispiše papire i da polazak,itd,itd.

Nama nema spasa,ljudi su sluđeni kojekavim pričama i pripovetkama,na kolenima smo a evo razlog zašto sumnjam u uspeh najavljenog štrajka :
što se i ovde moglo čuti ono "ov-vs-mv"...Uvek preko nišana,uvek bode taj bedni kilometar oči,uvek "krvavi radnici",a mi smo kočijaši.Ako smo išli u istu šklou,pa nikome nije bilo zabranjeno da završi za m.vođu pa da vidi kako je to lepo,raditi sa krševima,po razvaljenim prugama,neispravnim signalima,kad ti j-ebu i mamu i tatu ako ostaneš negde u kvaru,nedaj Bože neke ikebane-beri kožu na šiljak,štetu može da vrati samo "ako ti robija cijela vamilija"
Bez obzira u kojoj "udžerici"sedi ov,može da zažmuri bar na 5 minuta kad mu se spava,može otići da piša kad 'oće,može da jede kad oće,može da....Nemoj da ste tako zlobni,svakom je svoj krst najteži,ali budite bar malo realni.

Spominjana je ovde i visina plate m.vođe.
Gospodo,više učiš-manje se mučiš,a ajde sad ,razapnite nas na krst i bičujte,spominjo sam ovde spremačicu u DDOR-Novi Sad koja ima istu platu kao m.vođa u jednoposedu.Aman-zaman,u državi Srbiji vatati paralelu između plate i odgovornosti.

Izvinjavam se na OT.
Ako kaniš pobijediti-nesmiješ izgubiti
Korisnikov avatar
STORM

Pridružio se: 21 Mar 2010 16:50

PrethodniSledeća

Povratak na Sindikati