Najava štrajka.

Sve vezano za sindikalne teme,rad sindikata i ostalo...

Re: Najava štrajka.

Postod 441-704 » 12 Dec 2010 18:28

hadzibane je napisao:Ja ću da budem,kao i uvek,realan-možda i bezobrazan;ALi ZA KOJI MOJ SE PLANIRA ŠTRAJK???!!!!!!

Mala li su vam primanja???Pod "primanja" ne mislim PLATU,VEĆ KOMPLET(Kilometar,minuli rad itditditd) I OPET imate veće plate nego školovaniji od vas koji TAKOĐE rade pošteno u državnoj službi!!! Moj otac kao Magistar pravnih nauka i koji radi ISTO TAKO ODGOVORAN POSAO U Centru za socijalni rad sa SVIM dežurstvima,permanencijama itditditd prima 65.000 neto. Treba bre da vas je sramota što se kurčite kako je vaš posao neznam kakav! Ne zovu vas džabe vaše kolege Kočijašima i Tramvajdžijama. Strašno...

Nemanja nije sve u parama...pored poboljšanja materijalnog položaja postoje još neki zahtevi koji su po meni bitniji od para,pročitaj ih pa ćeš videti za KOJI TVOJ se planira ovaj štrajk.Za ostatak tvog posta no comment.
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod 461 - 102 » 12 Dec 2010 20:15

NEMOZE DA SE MERI POSAO M-VODJE SA NEKIM POSLOVIMA U KANCELARIJI PA MAKAR TI U KANCELARIJI RADILI 20H DNEVNO...STA SVE MOZE DA SE DESI NA JEDNOM PUTU...SRY ZA OFF... :uf:
461 - 208
Korisnikov avatar
461 - 102

Pridružio se: 27 Jul 2010 17:58

Postod Toni » 12 Dec 2010 21:44

461 - 208 je napisao:NEMOZE DA SE MERI POSAO M-VODJE SA NEKIM POSLOVIMA U KANCELARIJI PA MAKAR TI U KANCELARIJI RADILI 20H DNEVNO...STA SVE MOZE DA SE DESI NA JEDNOM PUTU...SRY ZA OFF... :uf:

Lepo si rekao...sa nekima ne ali sa nekima ima i DA.
Alkohol je nas najveci neprijatelj. A samo kukavice beze od neprijatelja.
Srusi se avion na sred groblja.. . Policija pronasla 3500 mrtvih.
Korisnikov avatar
Toni

Pridružio se: 04 Feb 2009 12:15

Postod 461 - 102 » 12 Dec 2010 21:49

To je veoma diskutabilno a necu da idem u off topic ali od vecine poslova u kancelariji je mnogo teze....
461 - 208
Korisnikov avatar
461 - 102

Pridružio se: 27 Jul 2010 17:58

Postod Toni » 12 Dec 2010 22:06

damir661 je napisao:
Hadzibane, ne radi se ovde samo o skolskoj spremi, vec malo i o uslovima rada.
Ja se prvi slazem sa tim da skolovaniji sa vecom strucno spremom trebaju imati plate dostojne svom obrazovanju, ali nije isto sedeti u toploj kancelariji i raditi mozda jednako ODGOVORAN POSAO, kao i voziti voz u lokomotivi u kojoj duva na sve strane, koja moze da defektira u nekoj vukojebini posle cega ostaje samo nada da ce vas neko zivog iskobeljati odatle, posto nema ni RDV ni pruznog telefona, a ponekad ni mobilne mreze, o gazenjima, nesrecama udesima bolje da ne govorim.

Ovde se ja ne slažem sa tobom donekle. Ne može da se vadi niko da mu ne dihtuje prozor, duva vetar itd.. otkud ti znaš ko sedi u toploj kancelariji i da li mu je stvarno toplo kao što pričaš. Neznam koliko si kancelarija obišao da bi tako nešto pričao. Ne znači ako si obišao koju Beogradsku kancelariju da je svuda isto, za Beograd se uvek vuklo najviše iako nije trebalo ali tako ti je to. Prođi malo naniže ka jugu pa vidi kakve su nam kancelarije i u kakvim se uslovima radi. Ovde dok nisu renovirali stanicu svi smo se isporazboljevali i dobili po neku bolest. E isto je kao i sa mašinovođama i ne možeš tako napamet da pričaš. Ne dam ti za pravo, i ne samo tebi nego i ostalima koji misle kao ti. Mašinovođe , otpravnici i ostali su svi išli zajedno u srednju školu i svako je posle išao na svoje radno mesto za šta je učio školu tako da tu nema izdvajanja , e sad to što su ove dve struke i još koja nosioci posla na ŽS ne znači da se treba omalovažavati sve struke a "pilote" (kako neko reče) vinuti u nebo.
Evo danas voz 490 prošišao Ćićevac bez zaustavljanja. Dal' mu je kinta udarila u glavu ili je možda promaja od prozora koji ne dihtuje, to neznam, ali znam da će neko crveniti kod šefa ili eventualno da dobije packu.
Korisnikov avatar
Toni

Postod damir661 » 12 Dec 2010 23:49

Toni je napisao:
damir661 je napisao:
Hadzibane, ne radi se ovde samo o skolskoj spremi, vec malo i o uslovima rada.
Ja se prvi slazem sa tim da skolovaniji sa vecom strucno spremom trebaju imati plate dostojne svom obrazovanju, ali nije isto sedeti u toploj kancelariji i raditi mozda jednako ODGOVORAN POSAO, kao i voziti voz u lokomotivi u kojoj duva na sve strane, koja moze da defektira u nekoj vukojebini posle cega ostaje samo nada da ce vas neko zivog iskobeljati odatle, posto nema ni RDV ni pruznog telefona, a ponekad ni mobilne mreze, o gazenjima, nesrecama udesima bolje da ne govorim.

Ovde se ja ne slažem sa tobom donekle. Ne može da se vadi niko da mu ne dihtuje prozor, duva vetar itd.. otkud ti znaš ko sedi u toploj kancelariji i da li mu je stvarno toplo kao što pričaš. Neznam koliko si kancelarija obišao da bi tako nešto pričao. Ne znači ako si obišao koju Beogradsku kancelariju da je svuda isto, za Beograd se uvek vuklo najviše iako nije trebalo ali tako ti je to. Prođi malo naniže ka jugu pa vidi kakve su nam kancelarije i u kakvim se uslovima radi. Ovde dok nisu renovirali stanicu svi smo se isporazboljevali i dobili po neku bolest. E isto je kao i sa mašinovođama i ne možeš tako napamet da pričaš. Ne dam ti za pravo, i ne samo tebi nego i ostalima koji misle kao ti. Mašinovođe , otpravnici i ostali su svi išli zajedno u srednju školu i svako je posle išao na svoje radno mesto za šta je učio školu tako da tu nema izdvajanja , e sad to što su ove dve struke i još koja nosioci posla na ŽS ne znači da se treba omalovažavati sve struke a "pilote" (kako neko reče) vinuti u nebo.
Evo danas voz 490 prošišao Ćićevac bez zaustavljanja. Dal' mu je kinta udarila u glavu ili je možda promaja od prozora koji ne dihtuje, to neznam, ali znam da će neko crveniti kod šefa ili eventualno da dobije packu.

Pa u takvim kancelarijama sede mnogi, drugo je sto je na zeleznici situacija kakva jeste, da se vecina stanicnih zgrada skoro raspada. Ovo sam rekao u odnosu na one koji rade u normalnim uslovima.

Mašinovođe , otpravnici i ostali su svi išli zajedno u srednju školu i svako je posle išao na svoje radno mesto za šta je učio školu tako da tu nema izdvajanja , e sad to što su ove dve struke i još koja nosioci posla na ŽS ne znači da se treba omalovažavati sve struke a "pilote" (kako neko reče) vinuti u nebo.

Ovde nisam razumeo sta si hteo da kazes, cinjenica da smo svi zavrsili odgovarajuce smerove za poslove koje radimo, neko je cak zavsio mozda i vise od toga. Niko ne omalovazava druge poslove na zeleznici i niko pilote ne uzduze u nebo, to je bila reakcija, na to da ispada da se kurcimo za nesto za sto toboz nemamo pravo, sada sto se to odnosilo samo na masinovodje, a neko se nasao uvredjenim je druga stvar
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 00:05

Ova najava štrajka ide u dobrom smeru...zajedno će da je organizuju i mašinovođe i otpravnici i pregledači kola...dakle lanac je sastavljen i sve karike su na svom mestu...e sad videćemo da li će biti i najslabije karike u tom lancu.
Rezimirati danas ko je koliko bitan u ovom lancu je složeno i nepotrebno...svi su bitni i svi imaju svoje mišljenje o drugima.Nažalost mi koji smo za manipulatorom smo poslednja karika u tom lancu koja ne sme da zataji i koja mora da spreči najgore.Evo Toni reče da je 490 prošao Ćićevac,pitam ga da li je otpravnik vozova mogao da spreči taj vanredni događaj?
Zatajio je čovek,a ko radi taj i greši.Da je voz ušao na sz.br 6 na ulaznom signalu voz ne bi prošao stanicu,no ne bih sad o tome,jedna je praksa na našoj pruzi a druga je praksa na drugim prugama ŽS.
Korisnikov avatar
441-704

Postod Stajs » 13 Dec 2010 00:21

Covek nije imao ispravku u redu voznje i zato je i prosao stanicu Cicevac !!! U odstampanim knjizicama reda voznje voz 490 nije imao stajanje u doticnoj stanici,ali je pre par dana stigla ispravka koju po meni masinovodja nije imao i desilo se to sto se desilo.
Slika
Korisnikov avatar
Stajs

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:16

Postod 441-704 » 13 Dec 2010 00:27

Stajs je napisao:Covek nije imao ispravku u redu voznje i zato je i prosao stanicu Cicevac !!! U odstampanim knjizicama reda voznje voz 490 nije imao stajanje u doticnoj stanici,ali je pre par dana stigla ispravka koju po meni masinovodja nije imao i desilo se to sto se desilo.

Odlično...ako je ispravka u pitanju onda su tek trebali da voz prime na ulaz pod žutim a izlaz pod crvenim,kod nas nema šanse da uđeš u stanice pod slobodnim ako voz ima ispravku da staje,a u Vrbasu i u Topoli na izlazu vidiš zeleno tek po zaustavljanju voza..
Korisnikov avatar
441-704

Postod Toni » 13 Dec 2010 00:48

441-704 je napisao:
Stajs je napisao:Covek nije imao ispravku u redu voznje i zato je i prosao stanicu Cicevac !!! U odstampanim knjizicama reda voznje voz 490 nije imao stajanje u doticnoj stanici,ali je pre par dana stigla ispravka koju po meni masinovodja nije imao i desilo se to sto se desilo.

Odlično...ako je ispravka u pitanju onda su tek trebali da voz prime na ulaz pod žutim a izlaz pod crvenim,kod nas nema šanse da uđeš u stanice pod slobodnim ako voz ima ispravku da staje,a u Vrbasu i u Topoli na izlazu vidiš zeleno tek po zaustavljanju voza..

Joso, stanica Ćićevac je neposednuta, a i tk dispačer ne vodi evidenciju kom mašinovođi je urađena ispravka K.R.V a kome nije. Ima ko je plaćen da to razmišlja.
Korisnikov avatar
Toni

PrethodniSledeća

Povratak na Sindikati