Najava štrajka.

Sve vezano za sindikalne teme,rad sindikata i ostalo...

Najava štrajka.

Postod 441-704 » 10 Dec 2010 00:57

Š T R A J K
Slika
Slika
Slika

Mišljenja?...predlozi?...sugestije?...
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Re: Najava štrajka.

Postod Boris712 » 10 Dec 2010 14:15

Mislim da su ovi zahtevi realni, izvodljivi i pre svega korektni.
Drago mi je da su pored problema korekcije zarada na ovom spisku i zahtevi za ulaganje u infrastrukturu i vozni park, kao i ucesce u izradi takozvane "holding kompanije".
Nadam se ce uspeti da se realizuju ove tacke programa bilo strajkom ili ne.
Moja sugestija je da se ne odustaje od strajka (kao sto je bilo pre u par navrata), osim ako se prethodno ispune svi zahtevi. Ako se ne ispune svi zahtevi u roku (vidimpostavljeno je nekoliko rokova) onda opet strajk.
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Postod 441-704 » 10 Dec 2010 23:22

Boris712 je napisao:Mislim da su ovi zahtevi realni, izvodljivi i pre svega korektni.
Drago mi je da su pored problema korekcije zarada na ovom spisku i zahtevi za ulaganje u infrastrukturu i vozni park, kao i ucesce u izradi takozvane "holding kompanije".
Nadam se ce uspeti da se realizuju ove tacke programa bilo strajkom ili ne.
Moja sugestija je da se ne odustaje od strajka (kao sto je bilo pre u par navrata), osim ako se prethodno ispune svi zahtevi. Ako se ne ispune svi zahtevi u roku (vidimpostavljeno je nekoliko rokova) onda opet strajk.

Tako je Boro!
Išlo se sa trenutno jedino realnim zahtevima...nismo tražili nerealno i nemoguće kao što je tražio SRŽIS i Sindikat mašinovođa.Od njih ni traga ni glasa od kad su pukli sa svojim zahtevima...ali zato obilato koriste blagodete u vidu dnevnica i hotela Beograd.Pokušaću da nabavim spisak njihovih dnevnica unazad dva meseca pa da vidimo šta su to radili na zaštiti radničkih interesa.
Njih u ovoj priči nema,i najverovatnije će nas minirati,no nadam se da će neke stvari doći na svoje mesto i pre štrajka.
Plata će doći na red posle,prvo treba videti šta će biti sa firmom,glupo je sad krenuti u pregovore za novi kolektivni ugovor,koji će možda važiti 3 meseca jer će se firma u međuvremenu pretvoriti u HOLDING.
Korisnikov avatar
441-704

Postod damir661 » 11 Dec 2010 23:00

Najvise mi se dopada tacka 8 :stop: , dok su normalno i ostani zahtevi na mestu,posebno sto se ticu ulaanja u vozna srestdstva i infrastrukturu
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Postod dzandza » 12 Dec 2010 00:45

Slazem se sa zahtevima bilo kakav pomak sa ove tacke je napredak.
Neznam sta smo mi to trazili ne realno, sporazum je postignut a sto se on ne postuje pa to ti je tako u ovoj drzavi.
Okaci dnevnice svih sindikata i koriscenje hotela Beograd pa da uporedimo.
"Minirati" mi se ne sluzimo vasom taktikom.
dzandza

Pridružio se: 22 Feb 2009 16:13

Postod 441-704 » 12 Dec 2010 11:54

dzandza je napisao:Slazem se sa zahtevima bilo kakav pomak sa ove tacke je napredak.
Neznam sta smo mi to trazili ne realno, sporazum je postignut a sto se on ne postuje pa to ti je tako u ovoj drzavi.
Okaci dnevnice svih sindikata i koriscenje hotela Beograd pa da uporedimo.
"Minirati" mi se ne sluzimo vasom taktikom.

-Drago mi je da se slažeš sa našim zahtevima.
-Tražili ste nerealno jer ste favorizovali samo mašinovođe,i ja vozim voz ,i veruj mi da bi i meni dobro došlo onih cca 100000 dinara plate koju ste najavili za novembar,međutim bila je lažna uzbuna...nerealno je jer u toj priči nigde nema ni mvođa na manevri (njima ste čak tražili da uzmu stimulaciju od 10 i 20 posto),nigde nema nadzornika lokomotiva,nigde nema mašinskih dispačera,sve u svemu nigde nema zanimanja koja će raditi mašinovođe ako silom prilika ne mogu dobiti onih vaših 100000 dinara.
-Sporazum jeste potpisan,no šta ste uradili da taj sporazum i odbranite...veliko ništa,tri puta ste najavili štrajk i sva tri puta ste napustili bojno polje...jel je to časno???.Pregovarači vam nisu izlazili iz hotela Beograd,interesantno nema šta...nepotkupljivi,besprekorni,moralni...a efekat je ništa.Opet ćemo mi nemoralni morati da krenemo u borbu za boljitak.
-Dnevnice ste već okačili na vašim sajtovima,zato nema potrebe da ih ja kačim.
-Videćemo 27.12 da li će biti "miniranja",pa ćemo posle toga o taktikama.
Korisnikov avatar
441-704

Postod Mali Panta » 12 Dec 2010 13:54

Puno podrška od mene i samo napred. Red je da se i na železnici nešto pokrene i traži bolje. Ne može doveka da propada!
Mali Panta

Pridružio se: 11 Jan 2010 21:50

Postod 441-704 » 12 Dec 2010 14:10

Mali Panta je napisao:Puno podrška od mene i samo napred. Red je da se i na železnici nešto pokrene i traži bolje. Ne može doveka da propada!

Hvala Panto na podršci...
Pozzz...
Korisnikov avatar
441-704

Postod hadzibane » 12 Dec 2010 17:13

Ja ću da budem,kao i uvek,realan-možda i bezobrazan;ALi ZA KOJI MOJ SE PLANIRA ŠTRAJK???!!!!!!

Mala li su vam primanja???Pod "primanja" ne mislim PLATU,VEĆ KOMPLET(Kilometar,minuli rad itditditd) I OPET imate veće plate nego školovaniji od vas koji TAKOĐE rade pošteno u državnoj službi!!! Moj otac kao Magistar pravnih nauka i koji radi ISTO TAKO ODGOVORAN POSAO U Centru za socijalni rad sa SVIM dežurstvima,permanencijama itditditd prima 65.000 neto. Treba bre da vas je sramota što se kurčite kako je vaš posao neznam kakav! Ne zovu vas džabe vaše kolege Kočijašima i Tramvajdžijama. Strašno...
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod damir661 » 12 Dec 2010 18:05

hadzibane je napisao:Ja ću da budem,kao i uvek,realan-možda i bezobrazan;ALi ZA KOJI MOJ SE PLANIRA ŠTRAJK???!!!!!!

Mala li su vam primanja???Pod "primanja" ne mislim PLATU,VEĆ KOMPLET(Kilometar,minuli rad itditditd) I OPET imate veće plate nego školovaniji od vas koji TAKOĐE rade pošteno u državnoj službi!!! Moj otac kao Magistar pravnih nauka i koji radi ISTO TAKO ODGOVORAN POSAO U Centru za socijalni rad sa SVIM dežurstvima,permanencijama itditditd prima 65.000 neto. Treba bre da vas je sramota što se kurčite kako je vaš posao neznam kakav! Ne zovu vas džabe vaše kolege Kočijašima i Tramvajdžijama. Strašno...

Hadzibane, ne radi se ovde samo o skolskoj spremi, vec malo i o uslovima rada.
Ja se prvi slazem sa tim da skolovaniji sa vecom strucno spremom trebaju imati plate dostojne svom obrazovanju, ali nije isto sedeti u toploj kancelariji i raditi mozda jednako ODGOVORAN POSAO, kao i voziti voz u lokomotivi u kojoj duva na sve strane, koja moze da defektira u nekoj vukojebini posle cega ostaje samo nada da ce vas neko zivog iskobeljati odatle, posto nema ni RDV ni pruznog telefona, a ponekad ni mobilne mreze, o gazenjima, nesrecama udesima bolje da ne govorim.

Sto se primanja tice, nekome je neka cifra od 65.000 dovoljna, nekome nije, zavisi od njegovog nacina zivota,pa cak i mesta gde zivi, jer nije svugde isto. Pokusaj u jednom Beogradu da prezivis sa 50.000 mesecno u jednoj troclanoj ili cetvoroclanoj porodci.
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Sledeća

Povratak na Sindikati