Sindikalne teme i eventualni problemi

Sve vezano za sindikalne teme,rad sindikata i ostalo...

Re: Sindikalne teme i eventualni problemi

Postod nesoni » 25 Feb 2009 19:13

Pa ti bi trebalo da znas da ima jos poslova na zeleznici kojiimaju svoju odgovornost i tezinu nemoram ja da ti nabrajam i nije samo masinovodja svetac na zeleznici . Mialim da bi trebali svi da se uzajamno postujemo da svako ceni i drugi posao a ne kao ti samozvani padobranac ili vec ko si .
nesoni

Pridružio se: 19 Feb 2009 20:36

Postod miomir » 25 Feb 2009 20:10

Postovani forumasi i kolege,ipak sam odlucio posle Hadzibanetovog i Stajsovog posta da ostanem i na forumu nsm-a.Nadam se da cemo uspeti smiriti loptu koja bez kontrole jurca po terenu, a mozda je i svi zajedno sutnemo tamo gde treba.Zamolio bih sve kolege da postuju druge bez obzira koji posao rade na zeleznici i kom sindikatu pripadaju jer na kraju veliki deo nas jede isti hleba, sa malim izuzetcima privilegovanih pojedinaca.
miomir

Pridružio se: 19 Feb 2009 01:54

Postod hadzibane » 25 Feb 2009 20:13

Drago mi je Miomire da ste odlučili da ostanete na Forumu! :D
Zaista je potrebno da se lopta stavi na centar i da se diskusija pokrene u pravom pravcu,bez ružnih reči i prepucavanja.100% podržavam Vaš post!Tako da samo napred.
S poštovanjem, Nemanja
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod Toni » 25 Feb 2009 21:37

Ja sam na forumu RAILSERBIA otvorio temu " mirovnjacka misija" jer je i tamo bilo žustre rasprave ali na relaciji OTPRAVNIK - MAŠINOVOĐA ,a ne kao ovde na relaciji MAŠINOVOĐA - MAŠINOVOĐA.
U interesu svih je da se i ovde smire strasti i da OBA foruma pocnu da rade kako treba i to saradnjom i dopunjavanjem. Ako vec ne mozemo da se udružimo na terenu tj u firmi ajde da to uradimo ovde.
Znam da smo svi ogorčeni u sadašnje vreme, loša plata,loš standard, deca treba da se školuju, nema se odakle ... i svi ti problemi nas pritiskaju a mi smo nasli bas ovde da se ispucavamo i oslobađamo besa. Dajte da to promenimo.
Drago mi je da je Miomir rešio da ostane na forumu i drago mi je sto vidim da se strasti stišavaju sa obe strane što je i dokaz da smo svi mi ipak profesionalci u svom poslu bez obzira na struku. Pa zato smo valjda i učili školu.
Alkohol je nas najveci neprijatelj. A samo kukavice beze od neprijatelja.
Srusi se avion na sred groblja.. . Policija pronasla 3500 mrtvih.
Korisnikov avatar
Toni

Pridružio se: 04 Feb 2009 12:15

Postod 441-704 » 26 Feb 2009 01:17

Ajmo da vidimo šta se dešavalo unazad mesec dana...
Evo šta je dogovoreno na Glavnom odboru unije još pre početka pregovora o ceni rada
Slika
Evo i teksta tog sporazuma koju su napisali reprezentativni Sindikati...
Slika
Slika
Međutim evo šta se desilo 18.02...predsednik SŽS Mirko Lazić i predsednik Unije Srpskih železnica Nebojša Nikić potpisuju novi sporazum o ceni rada ...Nikić to radi na svoju ruku bez odluke GO Unije uz dosta vulgaran komentar za GO Unije.

Prvi deo
Slika
Drugi deo

Slika
Mi smo na to napisali naše odluke koje glase ovako...
Slika
Slika
Opet su maksimalno izigrali članstvo...ova dva jahača Apokalipse...potpisan sporazum u članu 7 će da nas sahrani...sutra ću staviti i zašto...NSMS 04.03 ima GO gde ćemo doneti dalje odluke i dalji vid opstanka Unije Sindikata ŽS.
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod 441-704 » 26 Feb 2009 01:26

Zaboravio sam još ovaj dopis...od 10.02 koji uopšte nije nagoveštavao ovakav ishod...
STAVOVI SINDIKATA._edited.jpg
STAVOVI SINDIKATA._edited.jpg (217.29 KiB) Pogledano 1339 puta
Korisnikov avatar
441-704

Postod padobranac » 26 Feb 2009 20:24

Pa dobro ljudi o čemu ja do sada pričam i diskutujem.Oni koji trebaju da nas zastupaju oni nas zavlače.Oni odlučuju sami omesto da prenose kolektivno mišljenje.
padobranac

Pridružio se: 22 Feb 2009 03:13

Postod hadzibane » 26 Feb 2009 20:29

Žalosno...Jedno pišu,drugo govore,treće potpišu i sprovode...Da se naježiš! :? :shock: :|
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod miomir » 26 Feb 2009 23:32

Postovane kolege potrudicu se da nabavim predlog novog kolektivnog ugovora pa da svi oni koji posteno zaradjuju svoje parce hleba na zeleznici mogu da vide apsurde predlagaca koji ih zastupaju.Na primer jedan od apsurda je i kombi vozilo na svakodnevnu upotrbu reprezentativnim sindikata tj. njihovim predsednicima.Upravo iz tih razloga Sindikat masinovodja je izrazio nepoverenje u pregovaracki tim reprezentativnih sindikata.Naravno poslovodtvo obilato koristi onu staru izreku "sad ga ti udri a posle cu ja da ga branim".Uvek ce se naci neko od sindikalnih lidera koji ce potpisati ono sto je povoljno za poslodavca jer su u pitanju kupljene sindikalne funkcije.Ucini mi se da je toni rekao da zamislimo sindikat masinovodja zajedno sa sindikatom otpravnika vozova.Zamislio sam.Covece da se najezi poslovodstvo.Svaka cast Toni za ideju.Voleo bih kad bi neko izneo podatke koliko je potroseno novaca na akreditive za sindikate tj. koliko su sindikalni lideri pojeli i popili na raznim slavama i proslavama i hotelima.naravno nasih para.Ta cinjenica i dovodi do toga da je uvek neko spreman da potpise ono sto je na stetu svih zaposlenih pa i nas masinovodja.Puno pozdrava svim forumasimaod Miomora.
miomir

Pridružio se: 19 Feb 2009 01:54

Postod 441-704 » 27 Feb 2009 00:50

Pozdrav Miomire...u globalu saglasan sam sa tobom u nekim stvarima...no ajmo redom da pojasnimo nešto.
Zakon o radu i Opšti kolektivni ugovor je definisao na šta imaju Sindikati pravo u preduzećima...ovo što je ubačeno u kolektivni ugovor je po tim članovima unet i u naš kolektivni ugovor.
Od novog kolektivnog ugovora veruj mi da ove godine NEĆE biti ništa jer nema materijalno pokriće za tako nešto...dakle radiće se po ovom sadašnjem KU.Stanje u firmi je dosta kritično...Vlada Srbije nas ucenjuje za plan poslovanja...traži da se do 01.05 otpusti 1300 ljudi,jer u protivnom cena rada silazi na 57.5 dinara,no dala je i rezervnu varijantu a to je da do 01.07 otpustimo 1770 radnika i onda će nam isplatiti cenu rada od 60 dinara za celu 2009...dakle nema šanse da se dobije veća cena rada ove godine...možda samo manja...a iz tih razloga Ti i kažem da nema ništa od novog KU.Trenutno menadžment još nije podneo zahtev Tranzicionom fondu Vlade za isplatu otpremnine za ove ljude...biće 2 mogućnosti...ili će tih 1300 ljudi dobiti otkaze uz 3 prosečne zarade...ili će nam cenu rada oboriti na 57,5 din jer fizički nije moguće povući sredstva iz Tranzicionog fonda.
Sad su sporazum potpisali ljudi koji su skloni trgovini...to im mogu i javno reći jer ih poznajem više godina...i stav NSM Srbije će najverovatnije biti da istupi iz Unije SSŽ,i nađe nekog drugog koalicionog partnera...e sad tu bi mogli da se udruže otpravnici i mi pa da stvarno stvorimo jaku i respektabilnu organizaciju...no treba izbiti iz glava nekih ljudi sa obe strane neke mračne sujete i ideje.
Ne znam...da li je moguće ujedinjenje svih mvođa u jedan sindikat,ja bi to voleo najradije,a to sam postigao u Subotici,imam jednog jedinog mvođu koji nije član moje organizacije,a ne zato što neće nego zato što je predsednig SŽS VV Subotica,i te privilegije koje tamo uživa su jače od svega izgleda.
No budućnost će nas naterati na neke radikalne korake i poteze i to uskoro...jer je firma u užasnoj stranputici ka dnu dna...i pre ili kasnije će morati da pukne nešto,a bojim se da će tako nešto pogoditi i celu državu.
Korisnikov avatar
441-704

PrethodniSledeća

Povratak na Sindikati