Bludni zivot pojedinih masinovodja na poslu

Sve ono što nije obuhvaćeno u gore navedenim temama a smatrate da je važno

Re: Bludni zivot pojedinih masinovodja na poslu

Postod hadzibane » 08 Maj 2010 11:50

Nažalost,mi u Srbiji smo operisani od upotrebe jedne reči,a to je PREVENCIJA...
Svi reagujemo tek kad se nešto ružno dogodi,a do tada sve mirno i ravnodušno posmatramo.
Takvih kao Laci ima 40% u svakoj državnoj firmi.To je surova realnost.Onih poštenih 60% ispašta posle zbog bahjatosti,bezobrazluka i drskosti onih 40%.Nema...Dok sve u Srbiji u svoje ruke ne uzme privatnik,pa napravi reda,ovakvih i sličnih ispada će biti i dalje...Naravno,pod uslovom da državne glavonje pošteno odrade privatizaciju,ali mi se to,nažalost,čini nerealnim...
I šta,na posletku...Laciju je,kako piše železnički zabavnik,tj Pruga uručeno udaljenje sa radnog mesta,a ne OTKAZ Ugovora o radu...Nemam reči....Sramota!!!Nema UDALJENJE,već PEDALA sa "preporukom" poslodavca za Tržište rada(gde ga više niko neće tražiti kao radnika),zatim tužba od strane SVIH sindikata za klevetu i uvredu časti SVIH zaposlenih na ŽS.Ali,od toga,izgleda,neće biti ništa...
Nadam se da nisam u pravu i da će struka uspeti da dotičnog legalno najuri sa ŽS.Posle ovog sranja,ja ga ni u teretna kola ne bi pustio,a kamoli da radi kao MV ,a lokomotivu više ne bi video ni na razglednici!
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod miomir » 10 Maj 2010 02:07

Postovani gospodine Hadzibane izgleda da ti jedini imas pravo kada si spomenuo rec PREVENCIJA. Zarad istine samo par digresija. Doticna osoba x bila je clan sindikata masinovodja to je istina. Istina je takodje da je dva meseca pre emitovanja trenutka gluposti kompletno rukovodstvo zeleznice na svim nivoima od generalnog do sefa oj znalo za istu. I nista svi su se samo smejali i to shvatali kao zaj......ju.Ne mogu da verujem da nisu imali mehanizme da stopiraju emisiju. Obavestenje im je uputio sam sindikat masinovodja. I onda kad je majmun usao u tenak sto bi rekao B.Todorovic u filmu undergraund desila se katastrofa. Sad smo svi pametni. Osoba x( jer posle SMS poruka koje je uputio mojoj porodici i meni on za mene ne postoji kao bice, ako zelis poslacu ti ih privatnom porukom jer nisu da ih normalni ljudi citaju) je punoletan i mora sam da snosi posledice za svoje postupke kao i svi mi za nase. Doticni je odlukom glavnog odbora isclanjen iz sindikata ne zato sto je vredjao pojedince vec zbog povrede cl.9 st.4 statuta. Toliko o njemu. Nadam se da moj post nece biti obrisan kao neki raniji. Drugarski pozdrav.
miomir

Pridružio se: 19 Feb 2009 01:54

Postod 441-704 » 10 Maj 2010 18:01

Već sam napisao...u pitanju je POJEDINAC...ne treba sada polemisati o tome čiji je on član i kojem sindikatu pripada.
On je svojim ponašanjem presudio samom sebi,iskreno se nadam da će mu mali broj kolega pružiti ruku kada ga sretne,da li su institucije sistema trebale da reaguju? Trebale su,znalo se za emisiju par meseci pre emitovanja,mehanizma za sprečavanje emitovanja je bilo...no nekom je to iz Nemanjine odgovaralo da ide u javnost...i evo tu smo gde smo...karavani i vozovi prolaze...o nesretniku više niko ni ne priča.
Za njega imam samo jedno pitanje
Laci da li je to vredelo nešto???
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod Gruber!! » 11 Maj 2010 09:45

Pozdrav!!

Josipe, psihologija ljudi je zanimljiva i do zla boga komplikovana nauka... svi u životu želimo svojih 5 minuta slave...i, bar su nas tako učili na studijama, NEMA LOŠE REKLAME...app toga, Laci je sebe izreklamirao...kako mu i koliko to koristi, to samo on zna... a valjda je čovek dovoljno inteligentan pa je uradio matematiku pre toga..

a u svemu tome ima i dobrih stvari...možda je on, garant nesvesno, doprineo da se mašinovođe na našim prugama ujedine, možda je ovaj njegov ispad prerastao u jednu sasvim drugu dimenziju...valjda vam se sada svima upalilo crveno svetlo i valjda vas je ovo malo i ošamarilo...

ako jeste, onda je to dobro, onda vas je Laci ujedinio i valjda ćete sada malo zbiti redove i 'napasti' /ovo napasti je bilo u pozitivnom kontextu/ poslovodstvo ujedinjeniji nego ranija a zarad konačnog cilja - boljeg, kvalitetnijeg, bržeg i sigurnijeg prevoza nas, korisnika vaših usluga /kakve god one sada bile :) /....

tako da, ako bude nešto pozitivno od svega ovoga, laciju možda treba da dignete i neki spomenik...kao 'ujedinitelju' u borbi za viši cilj :yess: :yess:

pozdrav,

Petar
...onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda!!
...na njega je koplje docekao, polomio ga na tri polovine...
Gruber!!

Pridružio se: 27 Feb 2009 22:58

Postod hadzibane » 11 Maj 2010 12:30

Bravo Pero!Svaka ti je na mestu! ;tapsh;
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Postod duki » 11 Maj 2010 21:24

danas sam prisustvovao Skupstini Konfederacije Slobodnih Sindikata koja treba da postane reprezentativna na nivou Republicke sindikalne scene . Bila je prisurna bivsa ministarka za telekomunikacije , gospodjica koja je doktorirala u Americi , par profesora sa Beogradskog univerziteta , predstavnik ministarstva rada , predsednik udruzenja malih poslodavaca i privatnika i td . Postovane kolege ono sto sam tamo cuo , gde ljudi iznose argumente protiv prodaje telekoma , gde ljudi iznose podatke na koji sve nacin Grcki OTE koji ima prava veta u upravnom odboru sabotiraj rad i razvoj Telekoma , iskustva okolinih Balkanskih zemalja u kojima je Dojce telekom pokupovao ova preduzeca kao jedini ponudjac i kako se obracunao sa zaposlenima , o odlucnosti drzave da proda Telekom iako je cista dobit ove godine bila 16 milijardi dinara , uverilo me je da od Zeleznica Srbije nece ostati ni slovo S. Kada drzava prodaje zlatnu koku koja svake godine u budjet upumpa 5 - 6 milijardi pitam se za koji moj joj treba zeleznica ....... Cemu se mi to nadamo i zbog cega bi bili potrebni drzavi da iz budjeta izdvaja tolika sredstva . Pa samo u ovom trenutku ukupan dug zeleznice iznosi oko 865 miliona Evra . Stavite tu dve nulice na kraju i dobicete sumu od koje se zavrti u glavi . Pa kad su secerane poklonili Koletu za tri Marke mi cemo morati da doplatimo da nas neko kupi ili ce mo robu i putnike prevoziti dresinama . Zbog svega sto nas ceka neophodan je jedan sto skoriji protest svih zaposlenih na zeleznici ne bi li se skrenula paznja cele Srbije na jos jedno preduzece od opsteg znacaja koje ce zuta banda poklomiti i rasturiti za sitne pare . Ako se sto pre ne probudimo 04 01 2011 mnogi od nas necemo morati da krecemo na posao . JER GA VISE NECEMO IMATI .
duki

Pridružio se: 23 Apr 2010 16:45

Postod damir661 » 11 Maj 2010 21:52

duki je napisao:danas sam prisustvovao Skupstini Konfederacije Slobodnih Sindikata koja treba da postane reprezentativna na nivou Republicke sindikalne scene . Bila je prisurna bivsa ministarka za telekomunikacije , gospodjica koja je doktorirala u Americi , par profesora sa Beogradskog univerziteta , predstavnik ministarstva rada , predsednik udruzenja malih poslodavaca i privatnika i td . Postovane kolege ono sto sam tamo cuo , gde ljudi iznose argumente protiv prodaje telekoma , gde ljudi iznose podatke na koji sve nacin Grcki OTE koji ima prava veta u upravnom odboru sabotiraj rad i razvoj Telekoma , iskustva okolinih Balkanskih zemalja u kojima je Dojce telekom pokupovao ova preduzeca kao jedini ponudjac i kako se obracunao sa zaposlenima , o odlucnosti drzave da proda Telekom iako je cista dobit ove godine bila 16 milijardi dinara , uverilo me je da od Zeleznica Srbije nece ostati ni slovo S. Kada drzava prodaje zlatnu koku koja svake godine u budjet upumpa 5 - 6 milijardi pitam se za koji moj joj treba zeleznica ....... Cemu se mi to nadamo i zbog cega bi bili potrebni drzavi da iz budjeta izdvaja tolika sredstva . Pa samo u ovom trenutku ukupan dug zeleznice iznosi oko 865 miliona Evra . Stavite tu dve nulice na kraju i dobicete sumu od koje se zavrti u glavi . Pa kad su secerane poklonili Koletu za tri Marke mi cemo morati da doplatimo da nas neko kupi ili ce mo robu i putnike prevoziti dresinama . Zbog svega sto nas ceka neophodan je jedan sto skoriji protest svih zaposlenih na zeleznici ne bi li se skrenula paznja cele Srbije na jos jedno preduzece od opsteg znacaja koje ce zuta banda poklomiti i rasturiti za sitne pare . Ako se sto pre ne probudimo 04 01 2011 mnogi od nas necemo morati da krecemo na posao . JER GA VISE NECEMO IMATI .

Mozda je to i cilj svega, uvaliti privatniku za male pare i skinuti jos jedno preduzece da grbace drzave, pa sada ostaje sve na privatniku sta i kako
Korisnikov avatar
damir661
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:29

Postod medja » 11 Maj 2010 21:55

Lepa i poučna beseda Duki, samo u pogrešnoj temi.
Ja bih se vratio na našeg posrnulog MV. Izgleda da mu popularnost raste:
http://beta.kurir-info.rs:84/vesti/drus ... -33662.php
MAŠINOVOĐE CELE SRBIJE UJEDINIMO SE
http://www.masinovodjesrbije.com/
medja

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:43

Postod duki » 13 Maj 2010 17:49

U pravu si ali tek sad vidim da je tekst na pogresnom mestu . Nije ovaj strucnjak jedina crna mrlja u nasoj profesiji . Mnogo takvih a mozda i dokazanih imamo u svojim sredinama ali cutimo pa se za njih ne zna u osta\lim sekcijama . Jutros sam opisao par slucajeva sa imenima ali ne znam da li je post obrisan ili nisam dobro poslao poruku . Ti isti koji su dokazano bili pod dejstvom alkohola ne da nisu udaljeni iz firme vec je jedan od njih postao dispecer u ZTP . Drugi je doduse udaljen sa mesta masinovodje i postao je nadzornik . Ne , nemojte pomisliti da ja tim ljudima zelim otkaz . Nikada to nebih dozvolio iako nisu clanovi NSM Beograda vec sam ljut sto sefovi nisu preduzeli ni jedan jedini korak prevencije iako u sekciji postoji i socijalni radnik i kontrolori , i lekar pa i sam sef ima OBAVEZU da ako posumnja preduzme sve mere da takvog masinovodju skine sa voznje . Na zalost niti mi kao kolege , miti kao sindikalci ne insistiramo na tome iako bi tako u prvom redu zastitili sebe od nezeljenog susreta sa takvim kolegom na pruzi , pomogli njegovoj porodici a na kraju i njemu da izbegne sve neprijatnosti koje moze u buducnosti doziveti . Dok ne budemo smogli snage da to ucinimo nema nista od '' revitalizacije '' zanimanja masinovodje /
duki

Pridružio se: 23 Apr 2010 16:45

Postod Karlito » 08 Jun 2010 00:55

Kada se napiše "on je član onog drugog sindikata" to može da se protumači kao provokacija, a kako kod nas ljudi ne mogu da izdrže da se sa nekim ne svađaju, to je jasna nedvosmislena provokacija koja može biti obesmislena jednim diplomatskim izvinjenjem. Ono što je pametno je potrebu za svađom i sukobom odvojiti od važnih životnih tema prema manje važnim.

Kada je u pitanju dotični mašinovođa, pred radnicima železnice, naročito mašinovođama je kriv zato što je osramotio struku. Pred javnošću je kriv zato što se hvalio pred onima koji se u nemanju svog života naslađuju tuđim, i koji su seksualno frustrirani nezadovoljavajućim seksualnim životom, a dovoljno su besposleni da gledaju televiziju do veoma kasno. Sa mog aspekta iskreno sam zabrinut zbog svojevoljnog nekažnjenog nepotrebnog usporavanja ili zaustavljanja voza, a privatne odnose u koje se dobrovoljno i svesno neko upušta kao stvar privatnosti, čak i na radnom mestu.

Istina je da se postavlja dobro pitanje kolegijalnosti i međusobne odbrane u struci i van nje. Na železnici postoji 26 uzajamno zavađenih sindikata, a većina su granski! Šta više reći.
Karlito

Pridružio se: 15 Okt 2009 19:57

PrethodniSledeća

Povratak na Razno