Dokle više ovako???!!!!!

Sve ono što nije obuhvaćeno u gore navedenim temama a smatrate da je važno

Dokle više ovako???!!!!!

Postod hadzibane » 05 Apr 2010 19:20

Danas,05.04.20100 u železničkoj stanici Vrbas,moja tri gosta iz Republike Hrvatske i dva gosta iz Sombora,doživela su neviđeno i drsko verbalno šikaniranje sa fizičkom pretnjom od polusveta iz somborske vuče vozova,mašinovođe "gospodina" Sprečakovića,koji je,po ugledu na njegove vrle kolege iz Somborske vuče svim mogućim i nemogućim nedozvoljenim argumentima pokušao lično meni da objasni da nisam u pravu i da nemam dozvolu da slikam železnički otpad na točkovima serije ŽS 712/714 iako sam/smo dobio/dobili eksplicitnu dozvolu od Otpravnika vozova da snimam/o i slikam/o sve na staničnom području stanice Vrbas.
Dotični polusvet nas je vrlo drsko lično uputio na Beograd iako su trojica gospode iz inostranstva,gde su dozvole i "dozvole" takvog tipa irelevantna stvar te mene tako izvređao da je malo zafalilo da mi se upali fitilj i da dođe do nečeg nepredviđenog,obzirom na drskost polusveta Sprečakovića... pa se pitam:
1.DOKLE ŠIKANIRANJE,IŽIVLJAVANJE I MALTRETIRANJE OD STRANE OSOBLJA S A M O IZ R.j. V.v. Sombor i Kikinda na CELOKUPNOJ TERITORIJI ŽELEZNICA SRBIJE,gde oni činodejstvuju u svojoj raboti pretezanja vozova preko one stvari?
2.DOKLE ĆE KOJEKAKVI SPREČAKOVIĆI I CAPINI GLUMITI UDBAŠE I OSTALE PSE ČUVARE ŽELEZNICE KOJA JE,IZMEĐU OSTALOG,U MOM SUVLASNIŠTVU kao građanina Republike Srbije,obzirom da je ista kompanija društvena svojina (još uvek,ako se ne varam?!).

Imao bih još još i još i još mnogo pitanja...Pa,ako se neko udostoji da mi odgovori biće zaista fer.
Ako ništa...Da se JAVNO IZJASNI i IZVINI,ne meni lično,već ljudima koji su radi obilaska pruga i železničke arheologije potegli iz Zagreba da bi ih ovde tretirali kao najobičniji ološ!

S poštovanjem ostajem,

Nemanja B.Bojanić
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Re: Dokle više ovako???!!!!!

Postod hadzibane » 06 Apr 2010 21:12

Vidim da niko ne reaguje...
Hvala vam na "Kolegijalnosti"!!!
Sramota.

Mene će poradi ovakvih i inih reakcija biti sve manje na forumu,pa uživajte u vašoj samoći i čamotinji!!!

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod Dash9 » 06 Apr 2010 22:10

Pozdrav svima na forumu.Možda kao novom članu nije u redu da prvi post napišem ovdje ali evo.Gledajte kolega i ja sam imao čast i zadovoljstvo da ugostim railfanove iz druge države i mogu reći da sam imao ista neugodna (blago rečeno) iskustva.Pribavio sam dozvole koje su bile potrebne ali ništa ne vrijedi kada naletiš na nekog nerazumnog.Nisam znao kome je bilo neugodnije,meni ili mojim gostima.Na kraju skužiš da nije vrijedno truda dokazati nešto nekome kome se nemože dokazati ali baš ništa.
Pitanje je samo,zašto?
Loptu na zemlju i idemo dalje.
Pozdrav iz Zagreba,Dash.
Dash9

Pridružio se: 01 Apr 2010 16:30

Postod hadzibane » 06 Apr 2010 22:44

Hvala Dash na potpori!
Problem cele priče je što JEDINO I TO U MOM DOMICILU VEČITO imam i / ili imamo problema sa slikanjem i snimanjem...Jebe se njima što im balavci svakodnevno uništavaju Macose grafitima,,što su sedišta poderana,što je higijena vozova na najnižem mogućem nivou(I to kad krene iz domicila-a ne na povratnoj i inoj vožnji!),što je vozopratno osoblje najblaže rečeno bezobrazno(ČAST IZUZECIMA!!!)...itd...itd...

Ja ovo vređanje i ruženje NEĆU progutati i NEĆu preko toga tek tako da pređem!!!Mene tako kako je dotični polusvet Sprečaković oslovljavao nije niti moj najbolji prijatelj iz neke krajnje zajebancije,niti moji čestiti roditelji.
Za ovo sranje saznaće i njegovi vrli šefovi(pogotovo ona gamad iz Subotice,koja je pokrenula celu tu hajku na ljude sa fotoaparatom u rukama koji slikaju i snimaju u SU-SO-NS regionu-umesto da se usredsrede na one sa sprejevima,tj.grafitere i na lupeže koji seku sedišta i uništavaju putnički prostor vozila.),a saznaće i gospoda iz Uprave!Pa da se konačno odredi ko kosi - a ko vodu nosi.

Krivo mi je što NIKO od uvaženih članova foruma koji su neki igrači na ŽS nije reagovao na ovo moje pisanje i vapaj...
Hvala im...Hvala im...Bitnije su devizne dnevnice,krkanja,ždranja i ostale rabote umesto da se zaštite ljudi van preduzeća koji,valjda J E D I N I OVOJ JADNOJ ŽELEZNICI ŽELE SAMO DOBRO!!!!!!!
Hvala im...Hvala im...

A loptu na zemlju,ovog puta,ne spuštam. Suviše je to bilo lično,drsko i bezobrazno plasirano da bi od tamo nekog polupismenog MV progutao govna koja je iskenjao,te izružio mene i INDIREKTNO moje cenjene goste,koji tradicionalno već ČETVRTU godinu zaredom dolaze iz inostranstva SAMO da bi snimili ostatke i ostatke ostataka pruga i vozova u Vojvodini.

Toliko,za sada.

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod Gruber!! » 07 Apr 2010 00:06

Pozdrav!!

1. fotografisanje, premeravanje, snimanje i ostale arheolosko-vozoljubiteljske akcije dozvoljene su na ZS-u ISKLJUCIVO uz PISMENU dozvolu uprave za bezbednost i unutrasnju sta-ti-ja-znam...
2. cinodejstvovanje suprotno od tacke 1 smatra se krivicnim delom ugrozavanja bezbdenosti i atakom na drzavu.
3. nema validne PISMENE dozvole - nema ni akcijasenja.

dovidjenja, prijatno - laku noc!!
rasprava zavrsena!!

pozdrav,

Petar
...onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda!!
...na njega je koplje docekao, polomio ga na tri polovine...
Gruber!!

Pridružio se: 27 Feb 2009 22:58

Postod hadzibane » 07 Apr 2010 09:01

Onda mi objasni dve stvari:
1.Za koji krasni služe otpravnik koji je u odsustvu šefa stanice odgovorni organ i koji IMA PRAVO da ti ograniči kretanje,snimanje i boravak na staničnom području?
Taj ISTI otpravnik nam je eksplicitno dozvolio snimanje SVEGA ŽIVOG I MRTVOG na stanici.Ja sam se obavezao da NIČIM neću ugroziti bezbednost saobraćaja,on je procenio da sam "tuvan" čovek i da su ljudi sa kojima sam bio ozbiljni ,te dozvolio mi /nam boravak i snimanje na stanici.
2.Kako samo da u Somboru i okolini ima problema sa snimanjem?Sećaš li se ko je kumovao svim sranjima?Ja sigurno nisam...
U njihovom nadređenom domicilu,Subotici,NIKAKVIH problema NIKAD nije bilo iako je to granično područje gde ne važi samo dozvola od ŽS već i policija mora da dade saglasnost.

Jasno je da u ovoj truloj državi ima jaaako puno repova iz komunizma,tipa kojekakvih dozvola i sličnih bespotrebnih papira,ali da se neko tako govnarski ponaša to ne dozvoljavam.Da nisu prijatelji bili samnom,tražio bih ličnu satisfakciju i sa njim oribao one grafite sa macose.To im ne smeta...A slikanje im smeta...Strašno.

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod Gruber!! » 07 Apr 2010 10:08

Pozdrav!!

II put:
1. fotografisanje, premeravanje, snimanje i ostale arheolosko-vozoljubiteljske akcije dozvoljene su na ZS-u ISKLJUCIVO uz PISMENU dozvolu uprave za bezbednost i unutrasnju sta-ti-ja-znam...
2. cinodejstvovanje suprotno od tacke 1 smatra se krivicnim delom ugrozavanja bezbdenosti i atakom na drzavu.
3. nema validne PISMENE dozvole - nema ni akcijasenja.

dovidjenja, prijatno - laku noc!!
rasprava zavrsena!!

pozdrav,

Petar
...onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda!!
...na njega je koplje docekao, polomio ga na tri polovine...
Gruber!!

Pridružio se: 27 Feb 2009 22:58

Postod hadzibane » 07 Apr 2010 11:19

Možeš ti još sto puta pisati o kojekakvim dozvolama...
Da si tražio dozvole ne bi imao ni desetinu onog što si snimio...U tom slučaju ti si at least barem 15 godina bio i ostao atak na državu i na poredak...
I opet,ja se ponavljam:
1.Dozvola za snimanje,fotografisanje i merenje IZUZETNO nije potrebna ako snimanje i fotografisanje odobri ŠEF STANICIE ili u njegovom odsustvu OTPRAVNIK VOZOVA.
Tad neko od njih dodeljuje ovlaštenog radnika koji pazi na snimatelje(šta,kako gde i da li se i sa dozvolom određeni artefakt sme snimiti) i brine se za bezbednost snimatelja i da isti ne ugrožavaju bezbednost saobraćaja i svoju ličnu bezbednost.Jedino što se NE SME snimati su ložione,okretnice i hale,što se i sa važećom dozvolom,zvanično NE SME!
SVE to je ispoštovano što sam naveo.
Ja sam ovde u prethodnim postovima pisao o nasilničkom ponašanju MV.RJ za VV.Sombor,što ću posebno da regulišem sa njegovim šefovima.Ali sam namerno ceo taj slučaj i ovde objavio,jer valjda neko od šefova i šefića čita ovo što sam napisao.Ako smatraju da sam na ikakav način povredio bezbednost i teritorijalni integritet,neka me tuže.Ali onda će da ispliva mnogo štošta što nije za ovu stranicu...
Zaključak:Dozvola je data od strane OV(na šta IMA PRAVO isto kao što ima pravo i sa važećoj dozvolom da ti ZABRANI snimanje),a ti kenjaj i dalje o kojekakvim papirima.
No,da me kojekakvi likovi iz somborske ložione više ne maltretiraju i zlostavljaju,Zahtev za dozvolu će ubrzo biti podnet.Pa ako mi ga ne odobre,moraće DEBELO da obrazlože zašto.

Korisnikov avatar
hadzibane

Postod 441-704 » 07 Apr 2010 15:14

Ajde da neke stvari stavimo na svoje
-Prozivaš rukovodioce Sekcije za VV Subotica,a to je velika greška...ti mladi momci NEMAJU AMA BAŠ NIŠTA PROTIV railfanova,niko nikada nikakvih problema nije imao u Subotici (uključujući i Tebe).Momci su registrovani na forumima,imaju konstruktivan pristup svemu savremenom što se tiče ovog vida saobraćaja,dakle oklevetani su bezpotrebno.
-Problem su ograničene glave u RJ za vuču Sombor,i sam znaš ko su i kakvi su,na koji način su postavljeni tamo gde su i kako (zlo)upotrebljavaju svoje rukovođenje tom radnom jedinicom,stvarajući i nama u Sekciji ogromne probleme.
Nažalost tamo su na sceni još neke 6-te Ličke i 3-će Kordunaške brigade,svest tamošnjih ljudi je geto zvano Radovanova prćija...a samo vaspitanje i ponašanje pojedinaca je na vrlo diskutabilnom nivou.
Nažalost obaveze mi nisu dozvoljavale da budem sa vama jer sam napokon posle 20 godina uspeo da skupim familiju kod mene u Subotici,za Vaskrs(Uskrs),ali veruj mi da ove nemile scene ne bi bilo da sam bio tamo.
Gruber je potpuno u pravu za dozvole,no lepa reč ponekad otvara i najtvrđe utvrđenje,pozdrav za kolektiv stanice Vrbas,vidi se i tamo da je novi šef savremen i normalan čovek...a za Tvoje Somborce šta reći...pa dok je Radovana i njemu sličnih nemoj ništa dobro očekivati...no ničija nije gorela do zore...doći će i tamo uskoro do promena pa će biti i tamo sve proevropsko...jbg nada umire poslednja.
To što si napisao za sindikalce ne bi da komentarišem...samo bi da dodam da evo 6 godina vodim Subotički odbor NSMSa i ni deo nisam iskoristio od onoga što si napisao...
Toliko od mene i puno pozdrava iz Subotice
yesterday is history...tomorrow is a mystery...today is fate
IF I WERE A TRAIN,I`D BE LATE AGAIN
Korisnikov avatar
441-704

Pridružio se: 04 Feb 2009 20:18

Postod hadzibane » 07 Apr 2010 16:01

OK,Joso,znaš i sam na koga mislim po pitanju "sindikalaca".Takođe znaš kakva se sve papanija iz Sombora" odselila" za Suboticu,pa postali tamo neki "qrci",šefići,bogovi i "bogići".
Na njih sam mislio.
Ne trpam sve vas u isti koš!Naprotiv!
NE!!!
Pogrešno si me shvatio,ili sam se ja pogrešno izrazio.Ako sam učinio ovo drugo,iskreno se izvinjavam.
Napisao sam da NIKADA NISAM IMAO PROBLEMA U SUBOTICI(što ne znači da od sada neću imati problema...).Napisao sam,između redova, da su "gazde" VV Subotica de facto i de iure iz Sombora,sprovedeni da tamo budu šefovi,a dobar deo njih je zna se "otale i đe su nastavali"...(i jasno je o kojim "Subačanima" pišemo...)
Još nešto...Te ograničene glave u Somboru dobile su naređenje iz Subotice da sve one koji slikaju,snimaju ili osmatraju somborsku ložionu nagrde,te da pozovu policiju.Veruj mi da je meni tako saopšteno!E sad...Da li lažu,da li peru ruke od svega,te da li su(A JESU!!!) preterano posvađani sa mozgom i rezonovanjem,to si apsolutno u pravu,jer i dalje ovde "drma" 6.lička i 7. Krajiška i njihovi potomci...To je žalosna istina!
Veruj mi...Sam spomen Tvog imena,u Vuči Subotica nam je otvorio SVA vrata i to NIŠTA nisam kudio,naprotiv!!!Otiđi na http://www.zeljeznice.net i u podforumu PUTOPISI pogledaj šta je rečeno i slikama zabeleženo pre nekoliko dana.

Vidim da si se uvredio,ali VI ste gazde Somboru!Vi ste ti koji bi i tog Radovana mogli da rešite na bilo koji način.Saobraćajci u Somboru su neviđeno korektni,dok iz Ložione duvaju neki ružni vetrovi.Nadam se da ćete te vetrove konačno razdužiti i ondašnje osoblje dovesti u red.
Ja znam da je Pera u pravu,ali KAKO TO da u celoj Srbiji SAMO u Somboru i Kikindi mora biti sve uz qrac???Kako to,da smo i pored važeće Dozvole u Kikindi onomad imali neviđenih problema kad nam Šef stanice nije dozvolio slikanje i merenje stanične zgrade?
Pre par dana bejah u Mađarskoj.Niko mi REČ nije rekao,čak šta više,upućivali su me gde,šta i kako da slikam.Juče sam prispeo iz Segedina i priča je bila ista...

A to za privilegije i dnevnice...Glupo mi je što si se osetio prozvanim.Znaš i sam o kome govorim i na koga sam mislio.Sigurno neću navoditi imena.A ČAST IZUZECIMA koji te "privilegije" ne koriste.
O Tebi sam već godinama slušao po Subotici sve najbolje po pitanju vođenja sindikata!

A i dalje ostajem pri tome da tog polusveta Sprečakovića i 90% osoblja RJ.VV Sombor treba opismeniti!

Kako bi se Ti osećao,da i pored LEPE REČI koju si dotičnom uputio,budeš izvređan i izružen do te mere da se to graniči sa najgrđim uvredama koje nisam dobio niti od najgoreg neprijatelja???!!!

PS:Drago mi je da si uspeo okupiti familiju nakon toliko godina!Žao mi je što se nismo videli,ali otom-potom.I veruj mi...NITI JEDNOM rečju ništa ružno nisam rekao,niti Tebe prozvao ni u kom smislu!!!
A,ako misliš da sam pogrešio,javi...Obrisaću celu temu i sve ćemo turiti pod tepih...Kao da ničeg nije ni bilo.
Ostaje samo gorčina koju mi je Sprečaković ubrizgao u organizam i obrukao me pred prijateljima,od kojih njih dvojica već ČETIRI godine dolaze o svom trošku iz Zagreba da snime ono čega se NIKO sa ŽS nije setio da snimi i dokumentuje za Muzej.

Toliko.Izvini ako sam Te uvredio!

Pozdrav iz Sombora.

Nemanja.

Korisnikov avatar
hadzibane

Sledeća

Povratak na Razno