Objavljivanje slika u Galeriji

Isključivo kvalitetan foto materijal iz domaće produkcije. Ovaj forum je vidljiv samo registrovanim korisnicima.

Objavljivanje slika u Galeriji

Postod dulevoz » 27 Feb 2009 14:28

Za objavljivanje slika u Galeriji ( http://nsm-nis.com/forum/viewforum.php? ... 0be9f57a1c ) vazno je ispostovati sledece stavke:

U galeriji se smeju objavljivati samo autorske fotografije ili slike, slike koje su vlasništvo drugih lica/organizacija i podložne copyrightu / zaštiti autorskih prava nisu dozvoljene!

Preporuka je da na fotografiju/sliku koju objavljujete stavite ime i/ili naziv autora sa informacijom o copyrightu, kako bi sprečili nezakonito kopiranje ili objavljivanje.

Upišite sledece podatke:
Naziv slike - moze i u poruci, iznad slike.
Opis slike - mesto gde je slika nastala, kao i kada;
po zelji, preporucuje se da se navedu sledeci podaci: kojim aparatom je slikano, osnovni podaci ekspozicija, otvor blende, wb, itd.

Formati i dimenzije slika: da zadovoljavaju formate i dimenzije koje forum podrzava.
Preporuka je da ne prelaze velicinu 1024 X 768 pixela, da budu JPG formata, kao i da se ne uploaduju direktno na forum, vec na neki od servera predvidjenih za to (photobucket, imageshack), a na forum postaviti image link na sliku.

Pozdrav,
Drhtao sam od uzbudjenja, kada sam video kakvu sam fotografiju napravio, a plakao kada sam video sta sam propustio...
Ipak nema lepse pruge od Beograd-Bar!

Pridružio se: 06 Feb 2009 15:31

Re: Objavljivanje slika u Galeriji

Postod dulevoz » 27 Feb 2009 14:44

Mole se korisnici koji šalju fotografije u galeriju da fotografije/slike zadovoljavaju osnovne kriterijume kvaliteta:
Oštrina
Jasnoća
Osvetljenje

Mutne, neoštre, blede i fotografije na kojima objekat snimanja nije u prvom planu nije dozvoljeno objavljivati (osim u slučaju arhivskog materijala i fotografija specijalnih efekata i umetnickih nocnih fotografija).

Molimo Vas da na fotografije stavljate oznaku vlasništva, ali da pritom fotografije ne ukrašavate raznim efektima!

Izbegavajte zapis datuma na fotografiji ako je moguće, datum kao i ostale podatke (mesto snimanja, komentari) pisu se u samoj poruci, u kojoj je postavljena fotografija.

Ukoliko ne znate kako poboljšati tehniku fotografisanja, ili ne znate obraditi fotografiju, pitajte u za to određenom podforumu (Fotografija i video). Svi koji to umeju i mogu, pomocice vam savetom.

U Galeriji zelimo prikazati dokumentarne i tehničke fotografije vozila i objekata, i one bi trebale svojim kvalitetom privući korisnike a ne odbijati ih. Za ostale tipove fotografije i fotoreportaže postoje za to određeni podforumi i teme.

Hvala svima na saradnji!
Moderator

Pozdrav,
Drhtao sam od uzbudjenja, kada sam video kakvu sam fotografiju napravio, a plakao kada sam video sta sam propustio...
Ipak nema lepse pruge od Beograd-Bar!

Pridružio se: 06 Feb 2009 15:31

Povratak na Galerija