Model 712 "Makosa"

Sve što je vezano za ovu temu smatraćemo takođe korisnim materijalom na forumu.

Model 712 "Makosa"

Postod Boris712 » 13 Feb 2009 17:47

Ja planiram da radim samogradnju modela serije 712/714 pa otvaram temu o njoj, da bi se diskutovalo o izradi,
eventualnoj pomoci i rezultatu odnosno samom modelu :) .
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Re: Model 712 "Makosa"

Postod hadzibane » 13 Feb 2009 21:05

Ovo Ti je odlična ideja i u potpunosti je podržavam!!! :D
Za koji dan S.I.GANZ prispeva u Sombor/sutra stiže u BGD ali ima familijarnih obaveza,pa se ne možemo odmah videti/,te ćemo uz merenje stan.zgrade Bogojevo i SO Lučne Hale premeriti i Macosu koja se tamo bude zatekla/najverovatnije i najsigurnije 207,jer je izlakirana i bez rđe i oštećenja na karoseriji,a nadamo se da je tamo i pokvarena 206 pa da premerimo i dimenzije za donji postroj,odn.rezervoare za vazuh,naftu...ma sve što treba!/.Takođe ćemo gledati da izmerimo šinobus 008 dok ga još hrđa ne pojede sa svim elementima!
Dakle ukratko prepisana tri posta sa drugog podforuma :) Šta god od detalja treba,blagovremeno javi...Pokušaćemo to učiniti!
Tito,Marks i Engels - Emerson,Lake & Palmer

Čika Jova deci...A Čika Nemanja DVA deci...
Korisnikov avatar
hadzibane

Pridružio se: 04 Feb 2009 21:59

Re: Model 712 "Makosa"

Postod Boris712 » 14 Feb 2009 12:28

OK Nemanja i hvala na naporima, ja nazalost sticajem okolnosti nisam zimus uspeo da obavim sve sto sam hteo.
A to sto si mi rekao jednom da je svaka makosa drugacija (po duzini) nema veze, jer ionako necu praviti
kalup za svaku posebno. Ako znamo da Fleischmann i marklin prave namerno krace modele nego sto bi trebali biti
(zbog krivina) onda ovo sto se duzina nece poklopiti sa svim garniturama i nije tako strasno.
Jos jednom hvala i pozdrav :)
Boris712

P.S. Ako postoji mogucnost neka Ganz uslika ovo sto "visi" ispod sasije, ako neko nesto pita
reci da je za Zuljevicevog unuka i naravno reci da ih je on pozdravio ;) .
Boris712 - Moderator
MACOSA baš je bona kad je voza majstor Bora
Korisnikov avatar
Boris712
Moderatori

Pridružio se: 04 Feb 2009 19:30

Povratak na Modelarstvo i maketarstvo